Wpis z mikrobloga

Powoli przymierzam się do zakupu "rodzinnego" auta, głównie na długie trasy (kilka razy w roku Polska - Szwajcaria no i w samym kraju sporo jeżdżenia się znajdzie).
Tak mnie naszło żeby sprawdzić co w klasie "premium" piszczy i zwróciłem swoją uwagę w kierunku BMW E39 kombi w benzynie.
Rzut oka na Allegro - poliftowe "igły" z Niemiec od 15 do 22 tys. PLN
Rzut oka na Mobile.de - te same samochody z tymi samymi silnikami i przebiegami - 16 - 24 tys. PLN
No #!$%@? cud nad Wisłą edycja A.D. 2016 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#motoryzacja #bmw
  • 21
@valdo: to teraz popatrz na mobile.de na ceny aut powypadkowych.
Sam ostatnio kupilem lekko rozbite auto za 33tys. Naprawa wyniesie max 4 tysiaki, rejestracja z akcyza 1200zl. Lacznie okolo 38500zl, a na allegro ceny od 44 tys i ch wie co sie z autem dzialo wczesniej.
@Kejran: postawiłeś zbyt tanio :) i serio nie robię sobie żartów, znam sporo ludzi, którzy najtańsze od razu odrzucają.

Sam ostatnio opylałem Volvo V40 98 rok 1.8 GDI, stan średni ale bez ściemniania. Cena przeciętnego modelu to około 4000 PLN, postawiłem 4800 i poszedł w 3 dni bez większej negocjacji ;)

@Komornickus: ja handluję autami więc mi tego tłumaczyć nie musisz ;) po prostu dałem przykład dla mireczków
@valdo: Da się w Niemczech kupić E39 wcale nie po wypadku, które po sprowadzeniu będzie się dało sprzedać z zyskiem za 15 tys. Tyle, że trzeba trochę poszukać, albo wiedzieć gdzie szukać. Będą to samochody raczej średnio zadbane, ale przyzwoite i bezwypadkowe. Większość tego, co jest na allegro to właśnie takie sztuki po odpicowaniu.
@jamtojest: pewnie, że się da, tylko pierwszą cyfrę przebiegu trzeba skorygować i środek fajnie wyprać :) BMW jest wdzięcznym autem do handlu, bo wnętrze ma pancerne. Mam w rodzinie e60, któremu już pół miliona stuknęło, a środek wygląda jak w nowym samochodzie.
@valdo: jak chcesz fajną bmkę to wal na pm, dam Ci namiar na kolesi co ściągają rzeczywiste perełki z niemiec. Cała masa samochodów od nich jeździ po zlotach, sam zresztą też mam od nich sztukę i naprawdę nie narzekam.
@Jarott: jak się uprę na BMW to sobie sam z CH/DE przywiozę ;) póki co sprawdzam co ciekawego jest na rynku, ale dla siebie wybiera się najtrudniej
@valdo: Mercedes S Klasa W220 po około 20-25k chodzą a wyposażenie nie porównywalne z oplem i nawet BM'ka. Chyba że koniecznie kombi to nie wiem, jakbym miał tyle kasy do wydania i chciałbym rodzinne auto to bym brał mercedesa. Tym bardziej że jest jeszcze większy od BMW.
via Android
  • 0
@xViro cumplu, na roczne utrzymanie w220 to 20 000 pln może nie wystarczyć jak ktoś ma pecha. Te auta są tanie, nie bez powodu :)
@damian_co_dalej: aktualnie to najtańszy polift na otomoto; cena w sumie adekwatna, ale Januszy nie zrozumisz ;) i z doświadczenia wiem, że przeglądajacy oferty najtańsze i najdroższe odrzucają z automatu