Wpis z mikrobloga

W sumie już pytałem, ale nie wymieniłem wszystkich wymagań.
Potrzebuję banku, który gwarantuje:
1) możliwość posiadania więcej niż 1 rachunku, bez dodatkowych opłat. Potrzebuję 2/3 rachunków, przy czym tylko do jednego potrzebuję debetówki.
2) darmowe wypłaty z bankomatów (tutaj odpadł mbank, bo nie oferuje tylko wybrane - nie mam zamiaru szukać bankomatu, który jest darmowy)
3) darmowa karta, może być pod jakimś tam warunkiem. Najbardziej optymalny warunek dla mnie: stały dochód na konto, n dowolnych transakcji miesięcznie, na samym końcu: zakupy kartą na daną kwotę co miesiąc (wolałbym nie mieć wymagania o wykręceniu > 300 zł)
4) sensowna aplikacja webowa + sensowna aplikacja na iOSa.

mBank odpada na 3. Millenium odpada na 1. Konto wyższej jakości w aliorze odpada na 4.
Wat do?

#banki #kontabankowe
  • 14
@w_polsce_jak_w_lesie: mBank nie odpada na 3 punkcie. W przypadku eKonta Standard wystarczy 5 transakcji miesięcznie, w eKoncie Plus również 5 transakcji kartą, ale żeby konto było darmo wpływ musi wynosić 1000zł miesięcznie. Do tego w mBanku możesz posiadać 10 kart Visa, 10 kart MasterCard (2 karty do każdego rachunku) i spełniać warunki bezpłatności tylko dla jednej - reszta też będzie darmowa.
@w_polsce_jak_w_lesie: W millenium można posiadać tylko jeden rachunek? Dobrze wiedzieć.
ad.3: Z tego co wiem, jeśli nie chcesz płacić za kartę, musisz wykonać transakcję przy jej pomocy. Nie ma takiej opcji, że robisz przelew przez e-konto i to "wynagradza" korzystanie z karty.
@kajet1916: Można posiadać kilka rachunków w Millennium, ale nie ma on bezwarunkowo darmowego konta bez karty.
@w_polsce_jak_w_lesie: Jeżeli nie potrzebujesz karty do każdego konta, to zakładasz 1 rachunek eKonto Plus i reszta eKonto Standard. Na eKoncie Plus będziesz miał darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów.
@w_polsce_jak_w_lesie: Tak, pamiętam naszą dyskusję kilka dni temu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie wiem czy wewnętrzne przelewy też się wliczają w miano wpływu, wówczas wystarczyłoby przelać z jednego konta na eKonto Plus i cofnąć.

Opłata za rachunek eKonto z taryfą plus wynosi 0,00 zł jeśli suma wpływów na rachunek eKonto z taryfą plus i/lub eMax wynosi min. 1 000 zł (badane w miesiącu kalendarzowym poprzedzającym miesiąc, kiedy