Wpis z mikrobloga

Mirki jadę właśnie pociągiem KM z moim synem "poniżej 4 lat".
tl:dr


Mimo ulgi 100% musi mieć wystawiony darmowy bilet chociaż w tych pociągach nie ma numerowanych miejsc/rezerwacji/ograniczonej liczby biletów (#fucklogic). W automacie na stacji da sie kupić na raz bilety jednego rodzaju, bilety z inna ulga trzeba kupić w osobnej transakcji. Kupiłem bilet normalny dla mnie i zony, chciałem wydrukować darmowy dla małego ale automat odmówił współpracy (wyświetlił "zamknięcie dnia" o 12:30;)), odjazd za 2 minuty. Wsiedliśmy, idę do konduktora z pytaniem czy potrzebny ten darmowy bilet (po co to?) i ze automat sie zesrał. Bilet niezbędny, 4zł za wystawienie. Dobry deal. Bałem sie ze poprosi o dokument stwierdzający wiek dziecka (mały ma mniej niz 2 miesiące).
#pkp #pociagi #km #kolejemazowieckie
zielonamarchewka - Mirki jadę właśnie pociągiem KM z moim synem "poniżej 4 lat".
tl:d...

źródło: comment_qxLoBOfsZfAzEEWnqoVfj9IuvnnYuXYs.jpg

Pobierz
  • 15
darmowy bilet (po co to?)

@zielonamarchewka: Środki komunikacji są często dotowane, a podstawą do określenia wymiaru dotacji jest oszacowanie liczby pasażerów. Co robi się na podstawie liczby wystawionych biletów.
Btw. dla dwumiesięcznego dziecka w ogóle bym biletu nie kupował, bo taki szkrab to jest jeszcze częścią matki. Pewnie gdybyś wspomniał o tym konduktorowi, to zrezygnowałby z wystawiania biletu.
@zielonamarchewka: jakbyś ruszał że stacji gdzie nie ma kasy fizycznej wtedy konduktor nie ma prawa doliczyć Ci żadnej opłaty dodatkowej. Tym razem widzę śródmieście więc dowalił Ci te 4 zł.... Pamiętaj. Może Ci się przyda. I nie, Nie ma znaczenia ze na stacji stoi automat. Nie ma okienka kasowego = nie ma dopłaty. Dla kolei KM.
@bigdabro: dlatego nie napisałem ze konduktor mógł odpuścić tylko mogli, w domyśle, osoby odpowiedzialne za ustalenie zasad. Konduktor ma technicznie możliwość wydrukowania biletu bez opłaty dodatkowej (stosuje ja gdy na stacji nie ma kasy) ale do niego nie mam żalu

@megustaf: Automat się zepsuł po sprzedaniu biletów normalnych, do kasy bym juz nie zdążył ;(
Automat się zepsuł po sprzedaniu biletów normalnych, do kasy bym juz nie zdążył ;(


@zielonamarchewka: zależy od człowieka, mi po awarii systemu sprzedaży biletów przez telefon wystawili normalny bilet bez opłaty za wystawienie (mimo, że na danej stacji była kasa). Oczywiście inny przewoźnik - Koleje Śląskie, ale uważam że w takiej sytuacji powinno być podobnie.
@rdy: Konduktor, a kanar to dwie różne rzeczy. Z doświadczenia wiem, że ten pierwszy w przeciwieństwie do drugiego jest zazwyczaj miły i stara się iść na rękę, o ile jest to możliwe.