Wpis z mikrobloga

#informatyka #programowanie #it #praca #studia #wyksztalcenie

Witam, pytanie do osob co siedza w branzy. Obecnie jestem zatrudniony w firmie IT, ale mysle nad zmiana.
Ukonczylem mgr z budownictwa, lecz przenioslem się na IT, czy warto bym teraz szedl na mgr na informatyke (gdzie niegdzie tego wymagają) przy rekrutacji, czy raczej najwazniejsze jest doświadczenie i te studia nie sa az tak wazne - w wieksozsci wystarczaja wyzsze techniczne

bylbym wdzieczny jakby ktos kto siedzi w tym co nie co powiedzial
  • 9
@P4TRYK: Ja bym nie szedł osobiście, nie wiem jak to wygląda w korpo i państwówce ale wydaje mi się, że ważne abyś miał wyższe po prostu. Doświadczenie >>>>>>>>>>>>>>> papierek z uczelni
@pitu120: W budżetówce mogą sprawdzać. Ode mnie chcieli dyplom akurat. Ale w korpo czy innych prywatnych nie powinni się na to oglądać.
@P4TRYK: Jeśli studia to tylko dla siebie na takim etapie- żeby do praktyki dorobić sobie teoretyczne podstawy. Ale może tak być że większość czasu będziesz się nudził.
@matowoszary: ale ja pracuje w IT obecnie , akurat już mija mi 1 rok. Po prostu chciałem jakoś płynnie zmienić prace, dodatkowo wpadł pomysł na dorobienie od razu mgr informatyki - mogę po inż z budo wskoczyć na mgr z infy.
@pitu120: Możliwe że się liczy, mój poprzednik na budżetówce miał budowlańca ale miał też podyplomówkę z baz tylko nie wiem czy zrobioną przed rozpoczęciem czy po. Tak na logikę państwowego to mogą się przyczepić że na stanowisku pracuje ktoś bez adekwatnego wykształcenia (czyli może być zamontowany przez znajomych). Pewnie finalnie można się obronić doświadczeniem w razie czego.