Wpis z mikrobloga

Drogie Mirosławy i Mirosławy,

Refleksem nie grzeszę, ponad 6 lat na Wykopie i pierwszy wpis na Mirko. I to nie z byle powodu, bo właśnie przeniosłem się w czasie (i z tego powodu małe #rozdajo o czym później).

Nową Zelandię oraz Wyspy Cooka, mimo zależności terytorialnej (stowarzyszenie) oraz stosunkowo niewielkiej odległości geograficznej dzieli aż 22 godziny różnicy czasowej.

Wszystko ze względu na przebiegającą przez region wysp południowego Pacyfiku międzynarodową linię zmiany daty (International Date Line - IDL). Wyspy Cooka nie zdecydowały się na wymyk na zachód poza IDL dla własnej wygody i zunifikowania godziny z innymi krajami (jak np. Tokelau czy część Kiribati które również leżą już "poza" linią) i pozostały przy przestrzeganiu strefy czasowej wynikającej ze swojej przynależności południkowej.

Nie jest to jednak największa "anomalia" czasowa pomiędzy dwoma blisko leżącymi lądami spowodowana przebieganiem IDL. Tej możemy (poprawcie, jeśli się mylę) szukać pomiędzy dwoma Wyspami Diomedesa (USA - Rosja). Niecałe 4 km odległości i 21 godzin różnicy.

Jeśli ktoś interesuje się #podroze do różnych (często tych mniej popularnych) zakątków Ziemi, a już w szczególności jeśli zbiera kartki (tak jak ja) to mogę zrobić małe #rozdajo i przesłać pocztówkę, adres poproszę na pw.
Zapraszam pod tagi #wanderlust i #wanderlustpl gdzie chciałbym publikować mniej lub bardziej ciekawe relacje oraz krótkie opowiadania z mojej obecnej tułaczki po Oceanii i wyspach południowego Pacyfiku (a w przyszłości również z poprzednich po Afryce, Azji i Bliskim Wschodzie).

#podrozujzwykopem #postcrossing #pacyfik #wyspycooka
Pobierz Dwadziescia_jeden - Drogie Mirosławy i Mirosławy,

Refleksem nie grzeszę, ponad 6 l...
źródło: comment_Q1DFY7ryQPF3SIBeK4rI7aZRQXTnnxg7.jpg
  • 18
@Dwadziescia_jeden: Chciałbym wysłać pw, ale nie mogie. Szczerze mówiąc, nawet nie wiem jakie są zasady wysyłania pw na mirko, bo nigdy wcześniej tego nie robiłem. Jedynie otrzymuję komunikat, o tym że użytkownik "nie chce odbierać wiadomości" ode mnie.
@Dwadziescia_jeden: Skoro o piwie mowa ;) Ja bym był bardzo za za kapsle z tamtego rejonu świata ;) Choć pewnie nie tylko ja miałbym chrapkę na ładne kapsle nie do zdobycia w Polsce... to pamiętaj że byłem pierwszy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Cześć, dziękuję za tak wiele komentarzy, wybaczcie opóźnienie w odpowiedzi (ze względu na tematykę samego wpisu - powodów raczej nie trzeba tłumaczyć :) )

@co_ja_tu_robie: głównie dzięki wynagrodzeniu za wykonaną pracę, chociaż staram się również minimalizować koszty tam gdzie to możliwe (autostop, kemping, couchsurfing, rezerwowanie lotów jak najwcześniej, regularne przeglądanie stron z promocjami itp.). Gdy byłem młodszy potrafiłem przejechać Azję Centralną oraz Iran wydając jakieś USD 1000 przez trzy miesiące, piękne
Pobierz Dwadziesciajeden - Cześć, dziękuję za tak wiele komentarzy, wybaczcie opóźnienie w od...
źródło: comment_ssZRVfYc23cJAq9rfe4M9u4asioRHrGw.jpg