•  
  P..........k

  +33

  Nasi wykopowi "patrioci" i prawdziwi polacy często kolportują tutaj "listę wstrząsających pytań" do Władysława Bartoszewskiego. Autorem pytań jest Jerzy Robert Nowak, znany z radia maryja. Jakiś bloger zadał sobie trud i odpowiedział.....tekst jest genialny:)

  Z notki:

  Życiorys Bartoszewskiego był już tematem prac historyków (i słusznie), bo mało kto miał okazję (szczęściem bym tego nie nazwał) być równocześnie w tak wielu miejscach.
  Po kolei:
  a) Oświęcim – wyciągnięty przez PCK;
  b) potem FOP i Żegota;
  c) potem AK i Powstanie Warszawskie (Krzyż Walecznych), awans na stopień oficerski;
  d) po wojnie aresztowanie przez UB i 7 lat więzienia;
  e) w PRL działalność opozycyjna i internowanie w Stanie Wojennym.

  Po drugiej stronie mamy Nowaka, współpracownika Instytutu Problemów Marksizmu i Leninizmu, człowieka oskarżanego o współpracę z SB (koleś był zarejestrowany jako kontakt operacyjny). W PRLu czołowego działacza PZPRowskiej przybudówki – SD, awansowanego na sekretarza komitetu centralnego tej partii w stanie wojennym w czasie, gdy przyzwoici SDowcy rzucali legitymacje.

  Całość:https://robmyswoje.wordpress.com/profesor-profesorowi-nierowny/

  #neuropa #4konserwy #historia #bartoszewski #polityka

Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • odpowiedzi (20)

 • avatar

  chciałbym wszystkim przypomnieć, że Breaking Bad to najlepszy serial w historii i że nic nigdy nie zbliży się do jego poziomu, jedyne co stoi blisko, ale i tak odstaje poziomem to The Wire i Rodzina Soprano, reszta nawet nie ma podjazdu

  #breakingbad #seriale #thewire #rodzinasoprano

  odpowiedzi (90)

 • avatar

  TL;DR: W końcu straciłem dziewictwo!
  Spotykam się z dziewczyną już 4 miesiące, ostatnio zaprosiła mnie na weekend.
  Wiedziałem, że to będzie TEN dzień, ja jebix to będzie epickie.
  Tak w skrócie: po godzinie 22:00 zaczęliśmy się zabawiać, po 10 minutach powiedziała mi, że boli ją głowa i woli iść spać. Pomyślałem "Co Kurwa?!" Rozczarowany poszedłem do łazienki przed snem, idąc do toalety spotkałem jej starego który wciąż oglądał telewizje, nasze oczy się spotkały, cóż mogę powiedzieć? jej ojciec nie miał bólu głowy...
  #zwiazki
  pokaż całość

  odpowiedzi (36)