Wpis z mikrobloga

@KooooooooooT: Wszystko zależy od budżetu, preferowanych przełączników, zastosowania, dodatkowych wymogów jak podświetlenie, klawiatura numeryczna... Co do drugiego pytania - tak, są dużo głośniejsze od rozwiązań membranowych. Zwłaszcza przy szybkim pisaniu.
@KooooooooooT: mam taką: CM Storm QuickFire TK , bardzo fajnie się używa, jest głośna chociaż gdzieś widziałem patent na wyciszenie podkładki czy coś takiego, ale mi nie przeszkadza. Tylko tak teraz widzę cena niezła, bo ja na jakiejś cebuli to zgarnąłem za jakoś ok 260 zł.
@wuju84: O budowę przełącznika. W przypadku klawiatury mechanicznej nie trzeba wykonywać pełnego wciśnięcia, puszczenia i znowu wciśnięcia dla zarejestrowania znaku.

@wzr1one: Którego? ( ͡º ͜ʖ͡º) Ogólnie pytanie jest skomplikowane bo klawiatura w c64 była czymś zupełnie innym niż konstrukcje obecne aktualnie na rynku.
@wuju84: To już kwestia osobista, ale zasadniczo - tak. W redakcji wszyscy korzystamy z klawiatur mechanicznych. Na rynku są też ciche rozwiązania lub samemu można wyciszyć klawiaturę przy pomocy o-ringów.
@wuju84 mechaniki sa nie tylko szybsze, ale tez wygodniejsze i mają taki fajny feeling maszyny do pisania. Jak przesiadałem się z membrany namechanika to ciężko mi było uwierzyć ludziom, którzy mówili że pisanie na mechaniku jest przyjemne, no bo jak niby stukanie w klawisze na klawiaturze może być przyjemne. Jak już klawiatura wylądowała na moim biurku, to przez dobre 2 tygodnie wpisywałem pełne adresy stron internetowych, zamiast uzywac zakładek, bo wciskanie klawiszy