Wpis z mikrobloga

1) Spring boota podstawy znam


@Vitin: niech zgadne. Umiesz odpalic podstawowy tutorial, bo spring jest modny, a calej reszty nie potrzebujesz i nie masz pojecia jak dziala? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Vitin: a tak serio - chcę napisać apkę z paroma rzeczami rzucanymi do bazy (JPA), logowaniem (więc Spring Secure?) i restowym api(Spring Data Rest?) bo nie chcę MVC.
@Vitin: no to zapytam, tak juz bez zlosliwosci - po co? Masz jakies konkretne potrzeby? Bo jak chcesz odznaczyc, ze "umiesz springa" - to serio nie ma sensu. Najpierw zrob sobie kod w ktorym POTRZEBUJESZ konkretnych bibliotek a potem je uzywaj, nie odwrotnie.
@M4ks: tak też robię, utknąłem na kwestii sesji - nawet jak zrobię "po swojemu" logowanie, to chciałbym żeby po odświeżeniu strony/przejściu na inną serwer pamiętał że 10sec temu on się logował więc nie musi tego robić jeszcze raz. Chciałem sobie generować tokeny które zwracam podczas logowania i wysyłam w headerze do zapytań ale bez springa to strasznie dużo zbędnego kodu i wymyślania koła na nowo.
@Vitin: akurat sesje to przeciez nie maja nic wspolnego ze springiem... Sa czescia specyfikacji, Spring Security tez z nich korzysta.
Ba, masz je gratis w sumie, request.getSession() ?
@M4ks: nie znam frameworka, ale myślę że uprościłby mi zarządzanie logowaniem i sesjami, nie musiałbym wszystkiego pisać z ręki :) Czy się mylę?
@M4ks: Nauczyć się, nie kręci mnie posada full stackoverflow developer :D

Załóżmy że mam apkę która wyświetla 3 ulubione kolory użytkownika.
mam np 3 Userów.
Loguje się User1
ja to wyobrażam sobie tak:
na przykładzie wykoppeel, w requeście idzie:

cookie: PHPSESSID=foo; accounthash=bar

foo i bar jak się domyślam są generowane na serwerze, i pewnie maciej nie pisał tego generatora z ręki (chociaż to php, więc kto wie). Ja pewnie bym potrzebował
@Vitin: Zacznij od PHP albo jakiegoś Pythona ;P Z dobrodziejstw pakietu Spring korzystam 3 lata+ i ciągle znajduję jakieś nowe rzeczy czy sposoby na rozwiązywanie problemów.
@soso:
-poleci ktoś dobry przepis na spaghetti?
-zacznij od jakiejś jajecznicy albo gotowania wody na ziemniaki, ja robię spaghetti od 3lat i ciągle odkrywam nowe sposoby

Jakieś 6 odpowiedzi i żadnego linku, aż tak niekonkretne pytanie zadalem? (,)
@Vitin minusem springa jest to że jedna rzecz można zrobić na kilka sposobów i wszystkie są dobre w zależności od kontekstu.
Do security polecam http://www.baeldung.com/spring-security-authentication-and-registration Ten sam autor kiedyś chyba zrobił webinar o implementacji Oauth2 w spring security, poszukaj może gdzieś jest zapis. Jak ogarniesz to choć trochę to zacznij czytać dokumentację żeby zrozumieć jak to działa a nie jak dużo programistów robi przykleja kod jak malpa, czym szybciej to zrobisz tym