Wpis z mikrobloga

Mirki, jakis czas temu zakupilem bilety na lot Ryanairem i WizzAirem dla siebie i narzeczonej. Problem w tym, ze niedlugo bierzemy slub a podczas podrozy narzeczona bedzie poslugiwala sie nowym dowodem z zmienionym nazwiskiem (o czym zapomnialem podczas rezerwacji). Zmiana danych pasazera w Ryanair kosztuje 110€ ale w przypadku zmiany nazwiska po slubie mozna to zrobic za 48 zl, wiec nie jest zle. Gorzej z WizzAir - standardowa zmiana danych pasazera kosztuje troche ponad 200 zl. Chcialem kupic nowy bilet bo z ich karta znizkowa to koszt tylko 40 zl, ale karta jest na mnie i nie moge kupic biletu tylko dla narzeczonej ale tez dla siebie. Dodatkowo WizzAir ma inny standard rozmiarow bagazu i znowu musialbym dokupic powiekszony bagaz podreczny - kolejne 40 zl i w sumie 120 zl. WizzAir nie ma obslugi online, zeby spytac czy tak jak Ryanair, zmiana nazwiska w takim przypadku kosztuje mniej a zanim zaplace za polaczenie z infolinia chcialem sie poradzic. Czy ktos z Was mial podobna sytuacje? Czy mozna w jakos taniej zmienic nazwisko albo anulowac rezerwacje i zakupic nowa korzystajac ze znizki (aby nie kupowac znowu dwoch biletow)?

#podroze #wizzair #ryanair #pytanie
  • 4
@sidju: Tez o tym myslalem ale jest kolejny problem - mieszkamy na Gibraltarze i jest to lot powrotny z Polski. Nastepnym razem musialby leciec do Polski na niewaznym dowodzie. Dodatkowo bez dowodu ciezko zlozyc wnioski o inne dokumenty (prawo jazdy, paszport, itd.) a to wlasnie chce zrobic jak bedziemy w Polsce.
@MariuszMarian: nie wiem czy jeszcze potrzebujesz, ale:

WŁAŚNIE ZAREZERWOWALIŚMY Z PARTNERKĄ LOT, ALE DO CZASU ROZPOCZĘCIA PODRÓŻY POBIERZEMY SIĘ. PLAN PODRÓŻY ZAWIERA NAZWISKO PANIEŃSKIE MOJEJ ŻONY. CO POWINNIŚMY ZROBIĆ?


W takich przypadkach trzeba zmienić nazwisko w rezerwacji. Można to zrobić bezpłatnie, przedstawiając dokument podróżny i akt małżeństwa. Skontaktujcie się z naszym działem ds. relacji z klientami, jak najszybciej wypełniając formularz Prośby w naszej witrynie lub skontaktujcie się z naszym telecentrum.

Dział