•  

Siemano Mirosławy - mieszkam na Malcie już 4 miesiąc i nawet nie chcę myśleć o powrocie :)

W pracy w miarę luźno i świetna atmosfera, w weekendy nurkuję i skaczę z klifów, zbieram na quada i pomimo, że nie mam zbyt wiele $$ to jestem najszczęśliwszym człowiekiem pod słońcem! Mam tutaj zajebistych przyjaciół, głównie z Ameryki środkowej i południowej. W wolnych chwilach popołudniami piszę książkę pod palmą przy skalistej plaży, którą udostępnię za darmo w PDF-ie (myślę, że za ok 2 miesiące).

Przepraszam wszystkich za olewanie mojego tagu, ale południowa mentalność bardzo mi się udzieliła ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nigdy więcej korpoświata, stresu, ciśnienia, bólu głowy i pogoni za hajsem - szkoda czasu.

polecam ten styl życia, MELA (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

#wyznaniezdupy #hanysnamalcie #emigracja

•  

Komentarz usunięty przez autora

•  

@cnros wygrywasz życie wedlug mnie, to jest stan do którego dążę

•  

@cnros: czym się zajmujesz? jak wyglądają zarobki w stosunku do kosztów życia? jak z pracą? jechałes na pewne czy na yolo?

•  

@No25: Na początku pracowałem w i-gamingu, teraz pracuję w firmie, która wprowadziła na rynek nową aplikację mobilną i nadzoruję pracę programistów we Włoszech - dodatkowo jestem odpowiedzialny za sprzedaż. Jednym zdaniem staram się żeby aplikacja była BARDZIEJ FRIENDLY ( ͡° ͜ʖ ͡°)

+: Tcheely
    •  

@kazzr: Jechałem na pałę, rzuciłem wszystko - znalazłem pokój na airbnb, teraz zmieniłem pokój na apartament (300 euro/msc). To co zarobię wydaję na przyjemności, odkładam tylko na quada i spłacam kredyt za mieszkanie w Polsce. Jak spłacę muszę czekać 3 lata żeby wynająć (brałem dofinansowanie z MDM). pozdro

•  

@cnros: Programista jak dobrze pamiętam, tak :)?

•  

@cnros: z jakim budżetem jechałeś na początku? miałeś odłożoną jakąś grubszą kasę? dzięki za info ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@kazzr: z perspektywy czasu, jeżeli chcesz rzucić wszystko i tu przylecieć i jesteś w miarę inteligenty to poza kosztem lotu i mieszkania/pokoju musisz odłożyć ok 2k CBL. O pracę w sezonie bardzo łatwo, mam ziomka z Czech, który przyleciał tu na wakacje w maju - poznaliśmy się przypadkiem na klifie, znalazł pracę po 2 dniach jako barman w Bugibbie. Warto dodać, że gościu z wykształcenia jest chemikiem i ma 32 lata, olał wszystko i się cieszy życiem. pzdr

•  

@cnros: a co z rodzina, nie tesknisz? Dla mnie to najwiekszy minus emigracji na ktorej jestem od 13 miesiecy. Poza tym szczescia i jeszcze raz powodzenia, fajnie czytac takie wpisy. :)

•  

@system_shock: Przyjeżdżają na wakacje we wrześniu na 3tyg :) Potem w październiku wujek z ciocią, a w listopadzie babcie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Swoją drogą na skype rozmawiamy więcej niż w realu jak byłem w PL. pzdr

•  

@cnros: widzę że malta ma 316km2, to chyba nie dużo? pewnie z jednego konca na drugi mozna pojechac autobusem w ciagu jednego dnia?

ile wg ciebie trzeba zarabiac by tam sobie mieszkac standardowo bez luksusow, wynajmujac mieszkanie 2pokoje?

•  

@cnros Gdzie mieści się ten klif na Malcie? Niedługo wybieram się na urlop ;-).

•  

@cnros: Jakie koszty życia przeciętne wychodzą? Mieszkanie, jedzenie, pierdoły

•  

Tak trzymaj! Pozdrowienia z Krakowa!

•  

@cnros: Jak mi załatwisz pracę na Malcie to jadę do Ciebie :) Zrobię Ci pół loda za to :D

•  

@cnros: zazdro mocno...(ʘ‿ʘ)

•  

@cnros: Z jakiego miasta w PL jestes?

•  

@cnros: Myślę o tym samym :D (byłem już na Malcie). Świetne miejsce.

Skończe tylko PPL(A) w Polsce i HEJA.

•  

ODBIERZ TELEFON ( ͡° ͜ʖ ͡°)

+: cnros
    •  

@cnros: za goraco
      nie boisz sie rekinow?

•  

@azurri: Zamień jazdę autobusem na piechotę i masz rację - na upartego dałoby się przejść całą wyspę wzdłuż w ciągu niecałych 7 godzin. Potem jeszcze Gozo w 2,5 i gotowe :) Autobusem (typu MPK) da się to przejechać w jakąś godzinę-półtorej (nie licząc przesiadek). Malta jest zajebista mimo swoich rozmiarów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Speeedy: to nie jest wygrywanie zycia, uwierz mi to prostsze niz Ci sie wydajd, a ten skrawek ladu to nie jest spelnienie marzen, a tym bardziej nazywanuen tego wygrywaniem zycia

•  

@cnros: kurwa stary, pracuję w korpo, lubię swoją pracę, w zawodzie etc. ale... ZAZDROSZCZĘ CI, nie wrzucaj więcej takich fot bo się zamknę w sobie :D Powodzenia!

Ps. polecasz wyprawę na Maltę na tydzień w ramach urlopu? Jak tak to w jakie miejsce, żeby też skoczyć z klifu :P ?

•  

@Nagor: St. Peters Pool - to ja wyskakuję z wody xD ekstra miejsce, polecam dla początkujących skoczków co nie chcą się zabić ;)

źródło: m.youtube.com

+: robson7
    •  

@azurri: zalezy od lokalizacji i tego jak chcesz zyc. Luksus w Sliemie czy St Julians z dwoma pokojami i widokiem na morze moze wyniesc nawet 1200 jurkow, emigrole popsuli rynek wynajmu i przede wszystkim kupna. Mozna sie zamknac na jakims zadupiu i placic 1/3 tego, ale wtedy nie ma zycia. Nawet Bugibba czy inne Qawra w tej chwili jest drozsza o 50% niz jeszcze kilka lat temu. Nie ma za duzo marketow, sklepy w Sliemie maja zaporowe ceny, jakosc produktow jest slaba a te dobrej jakosci cenowo wywindowabe. Oliwa z oliwek jakosci najlepszej to koszt 6,5e za 250ml. Eko jedzenie to tez koszt masakryczny, olej kokosowy litr za 25e. W Polsce taki sam za 40zl.

Jesli chodzi o poziom zycia i cene i stosunek zarobkow do wydatkow. Jak chcesz miec wszystko pod nosem, kupiwac w Arkadii (uznawanej za super ekskluzywny sklep a mozna to porwanac jakosciowo do wiekszej Zabki xd) to licz minimum 2k/m tak zeby bylo na mieszkanie, jedzenie i jakies skromne wydatki na miescie.

Zarobki w it spadly i ciagle ida w dol - w 2011 w jednym z igamingu dla senior deva placili bagatela 80k przy kosztach zycia o wiele nizszych niz teraz, w tej chwili placa 50k za to samo przy wyzszych kosztach zycia.

Malta caly czas to kraj o bardzo wysokim wspolczynniku szczescia - ale zmienia sie to na gorsze, a maltanczycy sami w sobie sa uprzejmi mili i weseli, ale swoje mysla. I to, co niewidoczne dla nowoprzybylych jest widoczne dla starych 'wyg' na wyspie.

Malta to kraj strasznir plytki i wszystko roznosi sie o pieniadzd i ich marnotrawienie. zero charytatywnej pomocy, takie po prostu pokazywanie na co ich stac. ich mentalnosc podsumowuje moja znajoma, ktora kupila sobie nowe auto tylko po to zeby jej sie wygodniej lunch jadlo. W aucie. Je lunch w aucie.

Pytaj o co chcesz, mam tu nawet firme otwarta( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@wykopowypixel: najwyzszy klif to dingli, ale tam nie skacz. Najwyzszy jaki zaliczylem skaczac byl na blue grotto (musisz sie wspiac na taki jakby domek i odbic sie dosyc mocno) - ma to jakies 9m lacznie. Z malych to st peters pool - tak z 4 do 5m ale teraz duzo meduz tam.

•  

@MustafaKaraban: nie ma rekinow, tzn sie sa, ale nie przy brzegu. Pajakow i wezy tez nie ma.

•  

@nokash: co umiesz robic i co chcesz robic, moze bede jak slynnych mistrz yorkshire sorek i cos ci pomoge

•  

@hasztag_andrzej: masz wyzej. Podsumowujac - trafic dobrej jakosci jedzdnie jest ciezko, koszty makaronow na miescie oscyluja kolo 10-13e. Jest tylko kilka nielicznych miejsc, gdzie rzeczywiscid placiisz za jakosc, zdecydowana wiekszosc to nic nie warte budy o mentalnosci Polakow z lat 90

•  

@azurri: bez luksusow tak jak ja- mysle ze 1200e styknie. W tym miesci sie wynajem 1br gdzies w cdntrum zycia, 250e jedzenie, 100e miasto i jeszcze zostaje cos w kaburze w kszczedbosciach. Za 2br od 650 do nielimitowanego.

•  

@cnros: cieszę się Twoim szczęściem :-) pije kompot! pzdr

•  

@cnros: piękne widoki, pozostaje tylko pozazdrościć.

•  

A przyzwyczaiłeś się już do karaluchów? W La Valetta miałem problemy z utrzymaniem jedzenia.

•  

@wykopowypixel: prawie całe wybrzeże Malty to jest jeden wielki klif, a plaż tam jest mało (ale jest na pewno co najmniej jedna nudystów) i portów (np. La Valletta) - pewnie dlatego Niemcy ich nie podbili w czasie IIWŚ.

•  

@cnros: Panie królu wielki, jak żyć? Co zrobić aby osiągnąć przynajmniej twoje minimum? ( ͡° ʖ̯ ͡°)

•  

@Daedra: pewnie trzeba być programistom albo coś powiązanego z komputerami

+: Daedra
    •  

Na początku pracowałem w i-gamingu, teraz pracuję w firmie, która wprowadziła na rynek nową aplikację mobilną i nadzoruję pracę programistów we Włoszech - dodatkowo jestem odpowiedzialny za sprzedaż. Jednym zdaniem staram się żeby aplikacja była BARDZIEJ FRIENDLY ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Daedra: tak jak napisałem wyżej

+: Daedra
    •  

@cnros: Znajdzie się tam miejsce do magazyniera

•  

•  

+: insejn
    •  

@feuer: o, czyzby wielki celebryta odwiedzial granice z Afryka? Przemyt Azjatek?

+: DziQ86
    •  

@cnros: A to nie jest na trasie imigrantów?

•  

@cnros: Malta to dobry kierunek na krótkie wakacje? :)

•  

@cnros: eh, a jest tam jakiś przemysł? ( ͡° ʖ̯ ͡°) Wy, informatycy to i na bahamach możecie kodzić :P

•  

@milvanb: Na sliemie mi nie zależy, taka Bugibba też sympatyczna. A czy problematyczna jest nieznajomość Maltańskiego? Jak byłem tam w zeszłym roku to miałem wrażenie, że jednak ze znajomością angielskiego wśród ludzi tam krucho.

•  

@hasztag_andrzej: w szeroko rozumianym biznesie angielski wystarczy, gorzej gdzies na wyspie, gdzie rolnik sobie hoduje arbuzy a ty go pytasz co mysli o filozofii Freuda. W firmach, gdzie przewazaja maltanczycy musisz sie przygotowac na fakt, ze miedzy soba lubia rozmawiac po maltansku, nagle przelaczajac sie na angielski myslac, ze Ty zrozumiales o czym mowili. W roznorakich igamingach to raczej obcokrajowcy sa w wiekszosci, wiec tam maltanski jest potrzebny, jak guma do buta. Jak chcesz poznac kulture maltanska, zaadoptowac ja w swoim zyciu, rozumiec telewizje i chodzic po polach na poludniu wyspy - to tak, bedzie Ci niezbedny, ale do pracy i zycia da rade angielski. Czasami niestety wysylaja pisma urzedowe po maltansku tylko, a wzielo sie to z tego, ze... ich otwartosc sie konczy, bo kiedys wszystkie pisma urzedowe byly wysylane w dwoch jezykach :)

•  

@hasztag_andrzej: Bugibba sympatyczna jesli nie musisz sie tluc do pracy w Sliemie i w okolicach. Do zycia najlepsze jest St. Paul's Bay, Marsascala ale... czasami do pracy zejdzie Ci ponad 2h stania w korkach przy +35 na zewnatrz :)

•  

@joyko: jest przemysl, ale ciezko sie do niego dostac. ostatnio wielki bum na budowlancow :p

•  

@Xune: Zalezy czego oczekujesz, to nie Hiszpania, czy Grecja jesli chodzi o jakosc uslug, ale jest ok. I angielski wszedzie. I nawet wiejskie miejsce rozrywkowe jest wydzielone (gdzie latwo kose zgarnac, takie Mielno) - Paceville. Generalnie, ja bardzo lubie Malte, ale to strasznie brudny kraj.

•  

@av18: Jest. Z tym, ze Europa Ladowa moglaby sie uczyc jak zarzadzac kryzysem imigracyjnym - tzn. warunki obozowe sa tragicznie zle (serio, z punktu widzenia milosierdzia jest to karygodne), ale dla mieszkancow czy ludzi nie-ze-statkow i lapanek, to idealne rozwiazanie - nie ma problemu z imigracja z Afryki. Gorsi sie bliskowschodni przyjaciele, ktorzy robia tutaj niejako obozowisko i to zaczyna przeszkadzac.

•  

•  

@oczak: pewnie sie znajdzie, Farsons albo Foster Clark. Sprawdz czy nie szukaja :)

•  

na pewno ktos zapyta o minusy:
      1. Zima
      2. Lato i jedyne perfumy jakie mozesz miec to filtr 30+ od kwietnia do konca pazdziernika. Ja wiem, ze Polacy cwaniakowac potrafia i nawet teraz sie nie smaruja, bo przeciez sa na sloncu a to oznacza, ze trzeba sobie spalic skore, ale te pare miesiecy to jest mus uzywania. Nawet zima jest wskazany lekki filtr.

•  

^ a zima to czesto 10st w mieszkaniu.

•  

@cnros Pozdrowienia ze Sliemy. Siedze sobie wlasnie w biurze a tu znajomy mi podsyla Mirka na Malcie. Moze na pwiko kiedys skoczymy, albo z klifow? Nura tez mozemy dac bo ja co weekend bo inaczej nie widze. Pozdro raz jeszcz

•  

piszę książkę pod palmą

@cnros: O czym?

•  

@fuuYeah: przypieczętowałeś właśnie moją wycieczkę na Maltę :D

@cnros jakie temperatury macie w grudniu i styczniu?

•  

@Nagor: ok 10-15 stopni w grudniu i styczniu

•  

@vvalabor: o tym jak Malta zmieniła moje życie :)

Gorące dyskusje ostatnie 12h

Oferta specjalna na warszawskim lotnisku!!! #warszawa #piwo #cebuladeals

. . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

odpowiedzi (72)

Kto jeszcze tak ma? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#heheszki #pytanie #humorobrazkowy

odpowiedzi (13)

Chciałbym zrobić eksperyment społeczny i obalić kilka mitów. Chodzi o zagadywanie przypadkowych dziewczyn mijanych na ulicy. Mówi się tutaj "Nie znam nie zagaduje", "nie jestem pajacem". Chciałbym to sprawdzic na własnej skórze niech to będzie na początek 30 dziewczyn? W skali od 6-8 ruchenstaina, tak takie mam zamiar tylko zagadywać w przedziale moim wiekowym 17-22 lat. Dodam, że nigdy, ale to nigdy nie zagadałem nikogo na ulicy no może jakieś starsze osoby pytając o kierunek. Mówi się też, że bardzo mało mężczyzn ma odwage tak podejść i porozmawiać do tego podobno bardzo różowym to imponuje. Chciałbym to sprawdzić na własnej skórze i wam przekazać swoje przemyślenia, statystyki z każdej rozmowy i wyniki. Jeszcze nie mam pomysłu jak prowadzić rozmowę, ale chciałbym dojść do takiego momentu, aby zdobyciu kontaktu nr. telefonu czy fb i umówienie się na spotkanie. Będzie to dla mnie nie lada wyzwanie i sprawdzenie się w stresującej sytuacji z każdym podejściem myślę, że będzie mi o to łatwiej. Co o tym myślicie?
    #tfwnogf #przegryw #stulejacontent #glupiewykopowezabawy
    pokaż całość

odpowiedzi (80)