Wpis z mikrobloga

#bitcoin mam portfel zainstalowany na dysku w programie multibit HD - czy taki program aby przyjmować i potwierdzać przelewy musi działać 24h online? Czy mogę otrzymywać przelewy mając wyłaczony komputer a program odpalać tylko w celu sprawdzenia salda lub wykonania przelewu? Co się dzieje z przelewem, który został do mnie wysłany gdy mam program/komputer wyłaczony?
  • 12
dociera do Ciebie i tak, bo jest to zapisane w blockchainie a nie dostajesz go fizycznie :D

A portfelik po włączeniu tylko zaktualizuje dane i pokaże, że na Twoim adresie walleta coś wpłynęło :)
także bez obawy..
@danielsontheweb: Nie musisz mieć włączonego portfela. Właściwie to możesz go nawet nie mieć zainstalowanego, mieć kopię w formie wallet.dat lub nawet wydrukowanego klucza na kartce papieru, a bitcoiny na pewno dojdą jeżeli na poprawny adres zostały wysłane. Transakcje i salda zapisywane są w blockchainie na wszystkich komputerach w sieci bitcoin, więc nie ma żadnej obawy że coś pójdzie nie tak lub zniknie.
@adrix: A co jest tym kluczem? Bo jak zakładałem portfel w programie multibit HD to podałem tam jedynie datastamp + 12 slow po angielsku... potem moge generowac tylko hashe do przelewow. Jak moge wyciagnać takie dane z tego programu i je spisac na kartce? Bo w sumie teraz to nawet nie wiem jakie jest ID mojego portfela jakbym chcial go uruchomic na innym urzadzeniu
a czy jak wybrany przeze mnie serwer blockchain.info padnie tzn. ze moje srodki > przepadna? czy wystarczy, ze w ustawieniach zmienie na inny sewer i bedzie to samo?


@danielsontheweb: to jest właśnie piękne w bitcoinie i stanowi jego podstawę - nie jest zależny od jakichkolwiek serwerów.
@danielsontheweb: blockhain.info to tylko taka przeglądarka do blockchaina (w skrócie - listy transakcji). W uproszczeniu - jeśli padnie, to tak jakby np. wszystkie wersje Firefoxa padły np. w wyniku krytycznego bugu. Internet żyje sobie dalej.

Natomiast żeby padła sieć/blockchain wszyscy minerzy musieliby naraz przestać kopać - a jeśli znajdzie się choć jedna osoba kopiąca, to blockchain przetrwa i transakcje będą pottwierdzane, bo algorytm kopania sam górnikowi dostosuje trudność tak, aby był