Wpis z mikrobloga

#allegro Macie jakiś pomysł jak anulować transakcję sprzedaży już po kupnie przedmiotu? Niestety gościu który kupił aparat ode mnie jest takim gburem i chamem, że nawet nie chce mu sprzedawać aparatu bo koleś jest tylko zwiastunem problemów. Jak zgodnie z prawem mogę nie sprzedać mu tego przedmiotu?

Opowiem jak to mniej więcej wygląda:
Siedzę sobie przed komputerem i z uśmiechem piję sobie kawkę. Nagle dzwoni do mnie jakiś telefon, odbieram i po drugiej stronie można wyczuć jakiegoś pana po 50. Próbuje się ze mną licytować cenę aparatu czy zejdę na tyle i tyle. Odpowiadam, że cena nie podlega negocjacji. Kończy rozmowę w sposób chamski i niestosowny. W końcu kupuje mój aparat, czekam 2 dni na jakieś info o płatności..... cisza. Jako że rozsądek podpowiada mi, że z tym typem coś jest nie tak piszę maila o pytanie z płatnością. Nie odpowiada. Później znowu dzwoni oburzony bo wystawiłem ponownie aukcje na allegro i wystąpiłem o zwrot prowizji. Znowu słyszę chamskie odzywki i typowe cwaniakowanie i że niby wyśle pieniądze. Nawet jak wyśle te pieniądze to i tak nie chce mu sprzedać tego aparatu bo jak wspominałem tacy ludzie są zwiastunem kłopotów.
Zamiast tych pieniędzy już wolę takiemu gburowi zrobić na złość.
Macie jakieś pomysły?
  • 5
Właśnie problem w tym, że już za późno on już kupił to na allegro. Z tego co wiem przy zawieraniu takich umów każda strona ma zobowiązania na lini Kupujący-Sprzedający. Chciałbym zrobić to na legalu, żeby później nie mieć nieprzyjemności a takiemu gościowi utrzeć nosa. Strasznie wkurzają mnie takie osoby jak opisałem.
@lukasz-heisenberg-win: No to nie sprzedawaj, najwyżej dostaniesz ostrzeżenie od Allegro - po piątym blokują konto więc luz ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
Zresztą masz podstawy, żeby mu nie sprzedawać, bo raz Ci już nie wpłacił...
Jeżeli przelał Ci kasę to mu ją odeślij i zablokuj go.