•  

Jezusie mirko jaki #sen miałam przed chwilą ;_;
    Niedaleko mojego domu jest bardzo duża działka, na której jeszcze do niedawna stały ruiny dworku z okresu sprzed pierwszej wojny światowej. No i śniło mi się, że szłam razem z siostrą w okolicy, ona się gdzieś odłączyła, a ja szłam dalej aż doszłam do tego dworku. Naprzeciwko mnie stały (albo unosiły się w powietrzu) zwłoki jakiejś młodej hrabiny, która rzekomo zamieszkiwała to miejsce. Były wysuszone, głowa zwisała jej posępnie na ramię, miała długie, suche i martwe włosy spod których dało się zauważyć zniszczoną ziemią i czasem twarz. Ręce miała strasznie wykrzywione, jakby po odruchu Łazarza. Podeszłam do niej i zaczęłam tworzyć na niej szkielet (CATa) z #3dsmax ;_; Serio ;_; Co najlepsze miałam jakiś automat do skinowania, który naprawdę idealnie dopasował kości do skóry. Zaczęła ją ustawiać, prostować głowę, poprawiać wygięte nogi, odciągać ręce od tułowia, aż do momentu kiedy pociągnęłam za dłoń, a cała ręka wyprostowała się jeszcze dziwniej i nie mogłam jej obrócić w łokciu bo nie za tę kość trzymałam. Tak bardzo wystraszyłam się tej pozycji, że zaczęłam uciekać, aż natrafiłam na moją siostrę schodzącą pod naciskiem jej stopy.
    Obudziłam się ze łzami w oczach i ciągle mam w głowię obraz tej dziwnej, wykrzywionej martwej dziewczyny ;_; Boję się iść do kibla, a chce mi się sikać ;_;

+: slowiczak, r......0 +2 innych
    •  
      n............0

0

Komentarz usunięty przez autora

•  
      n............0

0

Komentarz usunięty przez autora

•  

@homo_superior ej całkiem spoko sen, mam dużo takich, najfajniejsze w nich jest to, że jak się obudzę, to wiem, że nie są prawdziwe i jakoś mi lepiej. Działka z dworkiem brzmi ciekawie, jest tam coś jeszcze? Ciekawi mnie geneza tego snu, co robiłaś, że tymi bodźcami mózg bombardował Cię podczas snu?

•  

@widaczew: Mi tam nigdy nie pomaga wmawianie sobie, że to był sen. Do teraz czuję się niespokojnie.

Co do dworku to bardzo przykra sprawa. Był w takim stanie, że wymagał rozbiórki (a był to dworek historyczny, zabytkowy), ktoś kupił (albo był właścicielem od dawna, tu nie mam pewności) tę działkę pod warunkiem, że postawi na niej dokładnie ten sam dworek odwzorowany na jego pierwotnym planie. Ale jak to w naszym kraju bywa, coś gdzieś poszło za plecami, działka stoi pusta od jakichś 3 lat, dworek został rozebrany bo bezdomni go niszczyli jeszcze bardziej i wzniecali pożary. Gdzieś ten zamiar odbudowy dworku odszedł na drugi plan i w ogóle nie wiadomo czy powstanie czy zaraz nie wybudują tam jakichś wieżowców (działka jest naprawdę ogromna), zakopali wielki staw co już wzbudza podejrzenia, bo dworek z tego co się orientuję miał również piękny ogród (park), który zapewne też podchodziłby pod odtworzenie go. A szkoda, bo ruiny tego budynku były tak piękne jak straszne.

Ciekawi mnie geneza tego snu, co robiłaś, że tymi bodźcami mózg bombardował Cię podczas snu?
      Nie mam pojęcia dlaczego to mi się akurat śniło. Co do kości z 3ds maxa to ok, niedawno trochę animowałam więc miało prawo mi się śnić, ale czemu ten dworek? Nigdy wcześniej mi się nie śnił, choć od małego wzbudzał we mnie jakieś uczucia ;)

Właśnie obejrzałam krótki reportaż o tym dworku i właściciel działki (ma ją od 17 lat) twierdzi, że nic nie wie o tym by tu wcześniej był dworek xD No masakra... Wiem co tam było, bo był to dawny dwór, który został odebrany rodzinie znajomej mojej matki po wojnie. Zdążyła tam jeszcze chwilę pomieszkać za młodu.

•  

@homo_superior: nie wiem co dziwi mnie bardziej, Twój sen, czy to że zamiast iść spać dalej wyszłaś o 4 w nocy na wykop ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@JBFC: Miałam po pracy przespać się tylko 2h ale wyszło jak zawsze i spałam aż do wypoczęcia, więc z racji tego, że nie miałam co robić weszłam na mirko by poczekać aż zrobi się jaśniej by nie bać się iść do toalety :D

•  

@homo_superior: u mnie powoli wstaje słońce, myślę że za jakieś 15 minut wszystkie potwory poznikają

•  

O losie, teraz zauważyłam, że wycięłam w magiczny sposób kawałek tekstu (nie miał większego znaczenia dla snu, ale był po prostu tak głupi, że warto było o nim napisać).

Miało być:

Tak bardzo wystraszyłam się tej pozycji, że zaczęłam uciekać, aż natrafiłam na moją siostrę schodzącą po schodach, która schodząc z ostatniego stopnia nadepnęła na kiełbasę dla psa, która rozbryzgła się pod naciskiem jej stopy.

•  

@homo_superior dworek jako otoczenie nie musi być głównym elementem dnia, żeby śnił się jako otoczenie, które z reguły i tak we śnie jest niedokładne. Czasami jest "przyniesiony" nawet z dość odległych wspomnień.
      Szkoda, że to się toczy w taki sposób z tym dworkiem, w Polsce zabytki mają ogólnie przerąbane, jak są poza głównymi szlakami turystycznymi, bo nie dość że sporo właścicieli o nie nie dba, to jak znajdzie się właściciel, który chce o to zadbać, to ma problem z ekipami budowlanymi i papierologią, do tego znajdzie się zawsze człowiek - urzędnik , który będzie blokował wszystko swoją supermocą i czekał na łapówkę. I dlatego wszystko niszczeje i zarasta zapomniane, a z takiego dworku można zrobić nie tylko dom, ale i ciekawą atrakcję, jeśli pogrzebie się w historii. Później można robić wycieczki i przejażdżki bryczką po okolicy. Oczywiście za swoją cenę ( ͡° ͜ʖ ͡°). Ale tak to jest, nie każdemu się chce, bo trzeba zainwestować fortunę i nie wiadomo, czy się opłaci.

•  

@homo_superior: czy to na pewno był dwór, a nie pałac? Dwory są parterowe (co prawda mogą posiadać więcej niż 1 kondygnację, ale znajdującą się wewnątrz dachu - a więc będącą poddaszem a nie piętrem). Bogate zdobienia murów, okien, drzwi, wszelakie wieże bądź wieżyczki - wszystko to już są cechy pałacu, a nie dworu.

•  

@siepan wszędzie jest określany jako dwór. Nawet w jego nazwie własnej więc przypuszczam, że jednak dwór choć wiedzy by się o to spierać nie posiadam. Nie miał żadnych bogatych zdobień czy kolumn, miał za to piętro. Ciężko mi określić czym tak naprawdę mógł być.

•  

@homo_superior: A to wielka tajemnica że nie można go wymienić z nazwy?

•  

@siepan Tak. Bo nie lubię na wykopie podawać tak dokładnego miejsca zamieszkania ;)

•  

@siepan: to najpierw musisz włączyć.

Gorące dyskusje ostatnie 12h

Miałeś/aś wypadek samochodowy. Budzisz się po sześciomiesięcznej śpiączce, lecz nie w swoim ciele. Otwierasz oczy i jesteś:
    1. Rocco Siffredim najeżdżającym na Polskę
    2. Strażakiem w Czarnobylu w kwietniu 1986
    3. Astronautą pierwszej załogowej misji Elona Muska
    4. Żołnierzem brytyjskim leżącym na łóżku, w polowym szpitalu na froncie I WŚ, czekasz na amputacje postrzelonej nogi
    5. Arabskim szejkiem wybierającym "modelkę" do swojej gównianej zabawy
    6. Bosmanem na statku Krzysztofa Kolumba, podczas jego pierwszej podróży przez Atlantyk
    7. Czarnoskórym na haniebnym targu niewolników w Afryce zachodniej w XVII wieku
    8. Japończykiem, mieszkańcem Nagasaki w sierpniu 1945 roku
    9. Tenzingiem Norgayem podczas pierwszego zdobycia Mt. Everestu z Edmundem Hilarym
    0. Jednak budzisz się w swoim ciele, ale jesteś sparaliżowany od szyi w dół

(wersja poprawna politycznie, poprzednią usunięto z gorących z 1500 plusów)
    #glupiewykopowezabawy
    pokaż całość

odpowiedzi (23)

Krzysztof Piątek
    Milan - Frosinone [1]:0
    STREAMABLE

#mecz #golgif #golgifpl #seriea #acmilan

GFY

odpowiedzi (32)

zaplusuj ten wpis jeśli chcesz żeby dzisiaj wygrał piast a waldek fornalik podniósł puchar, zignoruj jeśli jesteś homoseksualnym gejem lubiącym chłopców

#mecz #pilkanozna #ekstraklasa #piastgliwice

odpowiedzi (12)