Wpis z mikrobloga

Załóżmy, że kupuję samochód w komisie i na umowie wstępnej, w której sprzedający zobowiązuje się do dostarczenia samochodu do określonego dnia widnieje podpis szefa komisu. Czy jestem zobowiązany do finalizacji umowy tzn. sporządzenia umowy kupna-sprzedaży z innym pracownikiem komisu, jeśli osoba podpisująca umowę wstępną pozostaje nieobecna aż do daty ustalonej na umowie wstępnej?
#prawo #pytanie #pytaniedoeksperta #kupautozmikro
  • 7
@fizykWysokichEnergii: Wedlug mnie tak. Pracownik moze byc upowazniony do dzialania za szefa. Moj jest upowazniony do wystawiania faktur za mnie i podpisywania ich swoim imieniem i nazwiskiem.

Inna sprawa,ze na miejscu komisu wzialbym na 100% zaliczke/zadatek. Zeby sie pozniej nie wywinal mi nikt. ;)
@fizykWysokichEnergii: komis twierdzi że dla nich żadna różnica czy na KP jest zadatek czy zaliczka ale prawda jest taka że jak nie będą chcieli to nie oddadzą ci zadatku jeżeli klient się wycofuje i prawo jest po ich stronie. Dużo tego zadatku dałeś?
Edit
Też zależy czy stracisz zadatek od powodu odstąpienia. Widzimisię a towar niezgodny z ofertą to dwie różne sprawy.