Wpis z mikrobloga

Mireczky, bardzo proszę o pomoc. Będę pierwszy raz w trzech (podobno) wartych odwiedzenia polskich miastach: Szczecinie, Lublinie i Toruniu. Polećcie proszę jakieś fajne miejsca z niedrogim jedzeniem (tzn. do max 20 zł na osobę, ale im taniej tym lepiej oczywiście). #szczecin #lublin #torun Z góry serdeczne dzięki:)
  • 55
@heeidi: Szczecin

Nie wiem jak z jedzeniem ale ja bardzo lubiłem się stołować w .... Barze Turysta- na przeciwko Kaskady, trochę swojskie klimaty ale jedzenie domowe w dobrej cenie. Jak będziesz już u nas to koniecznie odwiedź- Park Kasprowicza (Jasne Błonia), Wały Chrobrego(centrum) a jak lubisz spacery to Las Arkoński+ jezioro głębokie. a jak masz więcej czasu i jesteś moblina to oczywiście Jezioro Szmaragdowe.

Odradzam centra handlowe- istna wylęgarnia marnotractwa czasu.
@heeidi: Toruń:

1. Pizzeria Piccolo - na starówce - (ul. Prosta) - Pizza z pieczarkami (mała na grubym cieście, nie ma innej do wyboru) - hitowy lokal w Toruniu - 6,7zł + sos 60gr - idzie się najeść jedną pizzą na głowę.

2. Naleśnikarnia Manekin - na starówce - (ul. Stary Rynek - wieczny tłok i ul. Wysoka - luźniej a menu to samo) - Naleśniki w cenie 11-13zł sztuka (słodkie
w Szczecinie - na 26 kwietnia obok myjni niebieski słonik - Pani bufetowa - jedzenie za 13 zł ale porcja jak dla pułku wojska i smaczna - domowe szamanie - polecam placka po węgiersku ;)
@heeidi w Szczecinie pasztecik na wojska polskiego (pasztecik to taki specjał regionalny, koniecznie musisz spróbować), jak już wyżej pisano bar mleczny turysta (nie wiem czy oni przypadkiem teraz nie mają przerwy urlopowej), bar Bar-Naba na Kordeckiego, pierogarnia kaszubska na obrońców Stalingradu, pan pyra na deptaku Bogusława.
@heeidi: Szczecin - turysta niepodważalny hit, ale ceny moim zdaniem wysokie, plusem lokalizacja.
Hitem cena/jakość jest Bar Julia na Dąbrowskiego - obiady nie do przejedzenia dla jednej osoby za 10,50 i do tego są bardzo dobre, minus lokalizacja bo tam nic ciekawego nie ma :)
Na Jagiellońskiej, w centrum, jest lokal rebedebe, po schodkach - zestaw z zupą za 14 zł, z ciekawszych rzeczy ostatnio trafiłem tam na kaczkę w tej
@heeidi: Szczecin poletzam BroBurgers. Cenowo trochę odbiega, ale burgery jak dla mnie pierwsza klasa. Nie można zapomnieć o najważniejszym miejscu dla studentów makkwak na placu Kościuszki xD