Wpis z mikrobloga

@#!$%@?: Ale tutaj zarowno ci jadacy na trojpasmowce srodkowym pasem jak i prawym skrecaja w prawo.
Ci co jada prawym uwazaja ze prawy pas "rozjezdza sie" w dwa pasy do skretu w prawo, a ci co jada srodkowym uwazaja, ze lewy pas do skretu w prawo zaczyna sie od ich pasa.
Oznakowanie poziome nie pomaga bo jest taka sama przerywana linia z jednej jak i z drugiej strony.
@Dinth: Ci co jada prawym pasem maja pierszenstwo bo faktycznie on sie rozjezdza, ci na srodkowym zmieniaja pas na prawy - przeciez jest linia przerywana czyli to oddzielne pasy i musza ustopic przy zmianie pasa ruchu, wciskaja sie bo pewnie prawy zakorkowany
@ronnie_darco: nie jest zakorkowany, ruch tam jest zwykle (przynajmniej wtedy kiedy ja tam jeżdżę ) dosc płynny i auta jeżdżą (a także skręcają ze środkowego w prawo) dość szybko trąbiąc nerwowo na kogokolwiek kto postanowi z prawego pasa jechać prosto
@Dinth: Nie wiem jak w Wielkiej Brytanii, ale w Polsce pierwszeństwo ma ten, który wjeżdża na pas z prawej strony. Czyli w tym wypadku ten, który jechał prawym pasem na odcinku trzypasmowym.
@Matt23: To chyba powinnien miec w takim razie pierwszenstwo ten co wjezdza z lewej strony, bo tutaj te wszystkie zasady sa odbite lustrzanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Dinth: Polecam sobie przysiąść pewnego wieczoru na 2-3 godzinki i przeczytać adekwatną ustawę, a masa wątpliwości się rozwieje. Większość państw europejskich podpisało Konwencję Wiedeńską, dzięki czemu ruch w tych państwach jest bardzo podobny. Jak jest w UK - nie wiem.