Wpis z mikrobloga

Mirki, zastanawiam się nad zegarkiem. Chciał bym pierwszego automata, mam 3 propozycje:

1. ORIENT CEM65002DW
2. ORIENT FEM65001BW
3. SEIKO SKX007K2

Który z nich najfajniejszy? Może jakieś inne propozycje?
Jak to jest z noszeniem automata na zmianę z innymi zegarkami? Muszę mieć rotomat czy mogę go wystartować jak mechanika nakręcając?

#zegarki #zegarkiboners #orient #seiko #watchboners
zycieboli - Mirki, zastanawiam się nad zegarkiem. Chciał bym pierwszego automata, mam...

źródło: comment_8GFQc7DfrD3Lwl6ylN6hO5TDxzZ9vnb0.jpg

Pobierz
  • 16
@zycieboli: szyskie w podobnym, w sumie zacnym, klimacie. Ten ostatni chyba zrzyna z Tudorów-Rolków, ale tez fajny. Ogólnie przemyśl, czy nie lepiej coś na pasku. Bransolety to tak albo do dresu albo do koszulki polo ;) Taki automat powinien wytrzymać bez noszenia pomiędzy 36 a 42h. Jak "stanie" to po prosu wykonasz nim parę machnięć, ustawisz aktualną godzinę i możesz zaś zakładać na łapę.
@3w3linka ehh to jest uniwersalny kształt divera. Większość tak wyglada i żaden z tych na focie nie wyglada jak rolex. (Który nie był i tak pierwszy jesli chodzi o divery z bezelem). Plus jeśli chodzi o seiko sprawdź od kiedy produkują swoje divery w tym model skx.
Co do rad odnośnie bransolety-zawsze kupuje się divera na bransolecie. Zakup paska i wymiana nigdy nie jest problemem, a jeśli ktos w przyszłości postanowi kupić
@zycieboli: z tych trzech brałbym SKX bo jest najpraktyczniejszy. Na twoim miejscu jeszcze bym Orient Ray zobaczył. Indeksy w stylu SKX, tylko naklejane, ogólnie bardzo ładny i ekstremalnie czytelny zegarek. Jedni twierdzą, że ma lumę jak SKX, inni że sporo gorszą, więc musiałbyś poszukać informacji.
@hassasin: @astat: Ten o którym myślałem jest z allegro w cenie 899pln, z lipną gwarancją 30dni... Jednak ten zegarek z oficjalnej dystrybucji jest po za moim zasięgiem finansowym...

Zostają mako które też jako tako są polecane?
@zycieboli: ja Ci polecam przeszukać oferty sprzedaży ma forum zegarkiclub.pl albo na fb czasocholicy (ma forum musisz się zarejestrować, aby widzieć yen dział). Ew. możesz poprostu spytać się na grupie czy ktoś nie ma na sprzedaż (są tam również ludzie sprzedający zegarki na codzień). Sam kupowałem kilka zegarków z tych dwoch źródeł i kestem zadowolony. A skx mozesz kupować używanego bo ma porzadny mechanizm.