Wpis z mikrobloga

Mirki, jak tylko ktoś ma możliwość i czas to polecam na wybranie się na Ukrainę. Byłem 6 razy i pojadę następne 60. Bardzo bezpiecznie, a wszyscy przyjacielsko nastawieni. Nie wierzcie we wszystko co piszą na wykopie. Właśnie wracam z urlopu. Brzesko-Lwów-Kijów-Czarnobyl-Odessa-Lwów-Brzesko.
Ceny powalają na kolana. Obiad we Lwowie max 15zł za osobę. Piwo w knajpie 2,5zł. Lampka wina 3zł. Parking strzeżony we Lwowie - 1,5zł/dzień. Paczka papierosów 3zł. Litr paliwa 3zł. Butelka wódki 8zł. Butelka dobrego wina w sklepie
8zł. Butelka 5* koniaku 16zł/0,5l. W Kijowie w muzeum można posiedzieć w myśliwcu Mig-24 za 75gr. Z Kijowa wyskoczyłem do Czarnobyla pod elektrownię. W pociągu Kijów-Odessa Ukrainki wyczęstowały mnie Cza-Czą i przysmakami.

Taxi w mieście na dystansie kilku kilometrów od 5 do 10zł za kurs. Mój osobisty rekord to 2km kurs o północy spod kolegi prosto pod hotel - kosztował 22hr czyli ok. 3,4zł, ale z napiwkiem wyszło 5zł;)

W samej Odessie miałem okazję kosztować m.in. ich owoców morza i raków. Krewetki, małże, kalmary, ośmiornice i inne. Wszystko to w świetnych cenach. Gotowany rak na targowisku 1,5zł-2,5zł za sztukę. Wielkie krewetki 1zł/szt. Coś pięknego. Zimne piwo na plaży-2,5zł. Szaszłyk wielkości ręki kupowany u pijanych Uzbeków - 9zł. Sok wyciskany z granatów u przyjacielskiego Gruzina - 10zł/l drogi, ale warty każdych pieniędzy. Lokalny arbuz - 40gr/kg. Winogrona 3zł/kg. Kubek zimnego kwasu chlebowego prosto z beczki 1zł.

Pociąg z Odessy do Lwowa zatrzymuje się na stacjach, a tam babuszki sprzedają zimne piwo, wodę, samogon, pierożki domowej roboty itp. Świetne gorące i duże pierogi z wiśnią 4zł/12szt. Można się poczuć jak na kolei transsyberyjskiej, tyle że bliżej.

Bilety na pociąg bardzo tanie. Trasa Odessa-Lwów ok 800km od 35zł w zależności od klasy. W wagonach sypialnych.

Ogólnie coś pięknego.

Polecam każdemu wybrać się na Ukrainę, bo za parę lat tego nie będzie, jeśli wybiorą kierunek Europa. Tylko czy Wielki Brat pozwoli?

#ukraina #lwow #kijow #odessa #podrozowanie #podrozujzwykopem
CyganskiKsiaze - Mirki, jak tylko ktoś ma możliwość i czas to polecam na wybranie się...

źródło: comment_iSNAqE0pHySf82QQySU5tsUv8LOW1HSI.jpg

Pobierz
  • 53
Bilety na pociąg bardzo tanie. Trasa Odessa-Lwów ok 800km od 35zł w zależności od klasy. W wagonach sypialnych.


@CyganskiKsiaze: jak załatwiłeś te bilety? Jechałem kiedyś (ale z wycieczką, więc nie na mojej głowie to wsyzstko było) wagonem Плацкарта - chciałbym jechać do Kijowa (albo gdzieś dalej) w ten sam sposób na własną rękę, ale kompletnie nie wiem od czego zacząć.

Idzie to załatwić przez Internet? A jeżeli jestem we Lwowie, dostaję
@CyganskiKsiaze: ten pociąg sypialni z odessy do lwowa to przez Tarnopol przejeżdża? studiuję w Tarno i właśnie planujemy we wrześniu odwiedzić Odessę, coś już słyszałem o tym :)
@Razr: tak, przez Tarnopol. Mieliśmy przystanek w Tarnopolu wlasnie. @haes82: bilety kupowałem przez neta, płaciłem karta. MasterCard nie przeszła, ale Visa juz bez problemu. booking.uz.gov.ua. Wpisujesz Lviv i Kyiv bodajże. Możesz bez problemu wybrać miejsce które chcesz. Dostajesz je na maila, drukujesz i idziesz na pociąg. Nie musisz ich wymieniać w kasie, choć możesz.
@Korba112: no nie przesadzałbym. Kiedy byłem w hotelu, wszystkie połączenia w obrębie miasta były bezpłatne. Natomiast taksówka na trasie проспект свобови -> lotnisko płaciłem chyba 53 UAH, co daje jakieś 8 PLN (dałem 60 z napiwkiem).
@haes82: @Korba112: we Lwowie ogólnie jest teraz ciekawie z taksówkami. Cos ala Uber to działa, tylko ze w normalnej korporacji. Dzwonisz, podajesz adres skąd i dokąd, zamawiasz i dostajesz SMS z dokładna kwotą. Taksówkarze maja aplikacje i ktory zaakceptuje cenę to pojedzie. Masz gwarancje ze nie zapłacisz ani hrywny więcej. Nie ma opcji żeby cię oszukali.