Wpis z mikrobloga

Nadszedł czas na zasięgnięcie porady ekspertów i innych Mirków.
Trochę mi już doskwiera brak samochodu, szukajcie ze mną.
Przewiduję eksploatację 50/50 trasa/miasto, jestem zdecydowany na LPG. Ma posłużyć min. 2-3 lata możliwie bezawaryjnie, palić max. ok. 13l gazu/100km w mieście. Luksusu ani sportowego zacięcia nie oczekuję, ale pamiętajcie, że ma się nadawać na autostradę i nie chcę się w nim czuć jakbym siedział na stołku.

Budżet: do 10-13k na wszystko – zakup, serwis po zakupie i ew. montaż instalacji.
Wymyśliłem sobie Seata Leona I albo Toledo II 1,6 albo 1,8

1) Opinie, inne sugestie?
2) Kupić bez gazu i zamontować samemu?
3) Podobno dobrze jest kupować samochód wiosną, prawda to? Może jak rok stuknie to ceny spadną, może warto się przemęczyć kilka miesięcy, za 2-3k więcej znajdę coś dużo lepszego?
4) Gdzie szukać, żeby się nie użerać z Januszami i handlarzami? Może ktoś ma coś takiego na sprzedaż?

# #motoryzacja #samochody #kupautozmikro #pytanie
  • 10
@Baran669: przy aucie za 10 ceny rocznika już cię raczej nie interesują:) Kupuj kiedy potrzebujesz. Sprawdź seaty w rankingach kradzieżowych (na 1000 aut, nie ogólnie) i ceny części blacharskich, bo podobno nie jest kolorowo.
@Baran669: ja doradzę troszkę inaczej. 2.0 8v 115km. A budę wybierz sobie sam ;) kup z gazem bo cie nie będzie stać na montaż. Nie ma sensu szukać w przyszłym roku auta dla cb. Patrz cena i rocznik. Tu gdzie szukasz auta rocznik schodzi na dalszy plan czy przebieg. No ale to wiesz jeśli chcesz omijać januszy handlarzy to sam nie jesteś Januszem kupującym, prawda?;)
@Baran669: do 10k razem z rejestracją itd. dostaniesz full opcje Vectry B rocznik 2000+, skóra, tempomat itd., seaty tak jak ktoś wyżej pisał, nie warto, jakbyś się zdecydował na vectre B to omijaj 1.6, najlepszy benzyniak to 1.8 16v (125KM), najlepsza wersja 2.5 (170 KM) ale dostać zadbane 2.5 nie przerobione itd. to jak znaleźć na drodze 100 zł.
@Baran669: @lossuperktos: Tu potwierdzam ja do swojego leo lusterka szukałem z 5 dni po okolicy bo mam jeszcze te większe. Już byłem gotowy wymieniać oba na łezki.

Tak czy inaczej ja mocno polecam leony i toledo (bardziej leona) i raczej skłaniał bym się do 1.8 :)