Wpis z mikrobloga

@arrival88: najprościej zobaczyć pod jakim obciążeniem zawieszonym na sznurku roleta zaczyna się zwijać. Silniki mają podany moment obrotowy, moment musisz dobrać tak żeby dla zastosowanej przez Ciebie wielkości rolki napędowej był jeszcze zapas mocy.
@arrival88: Sam ostatnio postanowiłem załaożyć silniki do "ręcznych" rolet i wcześniej gdzieś znalazłem informację, że 1 m2 pancerza waży ok 3-3,5 kg.
W rolecie z oknami na taras od początku jest zamontowany silnik Somfy (tak przynajmniej powiedział mi sprzedawca okien) i tutaj już ponad 2,5 roku od wprowadzenia nic się nie dzieje.
Teraz zakładam silniki Mobilus, ale na razie mam tylko jeden, niecały miesiąc, więc ciężko coś powiedzieć, jak się będzie
@arrival88: dzisiaj to samo rozkminiałem, bo mam rolety rzymskie na sznurek + przekładnia wbudowana w roletę, bo trochę ten materiał waży. I denerwuje mnie to, ze stoję przy tym sznurku, przewijam pętle ze 4 razy, żeby podciągnąć roletę na samą górę. a mam dwie. i nie chce mi się.
Więc chcę wrzucić silniczek z przekładnią, podpiąć pod centralę alarmową (mam wolne wyjścia), a docelowo pod automatykę, żeby sterować tym przez Siri.
@mattcabb: U ciebie to już trochę inna kategoria napędu, bo potrzebujesz do rolety wewnętrznej, a nie zewnętrznej. Ale też gdzieś takie widziałem na stronach.
Też docelowo chcę podpiąć to pod automatykę - raspberry pi, automatycznie otwieranie rolet o okreslonej godzinie, sterowanie telefonem, itp :)