•  
    G...x

+10

przypomniala mi sie jeszcze jedna sytuacja z #nockupaly #poznan, ktora pominalem w mojej relacji. ze sceny organizatorzy nawołują o niepuszczanie lampionów, ogólnie szum i dezinformacja. typowy grubawy studencior, chęcią zabłyszczenia zaczyna skandować "gdzie jest krzyż?", krzyknął tak ze dwa razy, i dokładnie widziałem, jak po tym bierze łyka browara, i zerka dookoła, czy swoim śmieszkowaniem zwrócił czyjąś uwagę... ja pierdole, może i przesadzam, ale takie śmieszkowe studenckie atencjusze, to najgorsza zakała chodząca po świecie

+: M..C, p......y +8 innych
    •  
      M..C

0

Komentarz usunięty przez moderatora

•  

@MMMC: Jest gruby i nieśmieszny - on już przegrał życie. Pewnie jeszcze studiuje jakiś ważny kierunek, który zapewni mu odpowiednią pozycję społeczną dzięki zdobyciu pracy w macu.

•  
      M..C

0

Komentarz usunięty przez moderatora

•  

@Yahoo_: Sam wybierz jaki kierunek studiów za taki uważasz.

•  
      G...x

0

@MMMC: po wieku, po towarzystwie, po chujowym poczuciu humoru

•  

@Baron_Al_von_PuciPusia: Lotnictwo i Haxball na Wyższej Szkole Żonglerki i Akrobatyki

•  

Sam wybierz jaki kierunek studiów za taki uważasz

@Baron_Al_von_PuciPusia: Liczyłem na pomoc specjalisty :(

•  

@Yahoo_: Studiowanie stosunków i socjologi dało mi pojęcie o tym, że nie warto bo można skończyć na macu. Ale to nie dlatego, że same kierunki są niepotrzebne. To dlatego, że jest zbyt duża konkurencja. Studenty śmieszki myślo, że z byle jakim magistrem mają +15 do znalezienia roboty po studiach więc wybierają byle jaki kierunek niekoniecznie związany z ich zainteresowaniami. I resztę mają w dupie.
      No i kończo w macu.
      Tak samo jest z "rozdrabnianiem" jakiś większych zagadnień na kilka mniejszych kierunków. Bardziej "specjalistycznych".

Szczerze - na cholerę tyle socjologów w kraju gdzie brak jest do pracy specjalistów z różnych dziedzin technicznych, gdzie niekoniecznie trzeba kończyć studia?
      #piszejakjest

+: Yahoo_
    •  

@Baron_Al_von_PuciPusia: za to wiń nie dopasowanie ilości miejsc na danych kierunkach do obecnej sytuacji na rynku

•  

@Baron_Al_von_PuciPusia: Ogólnie studiowanie dla studiowania nie ma sensu, kierunek nie ma większego znaczenia :). Po prostu niektóre kierunki przyciągają więcej osobników przedłużę-sobie-dzieciństwo niż inne :).

pokaż spoiler Spoko, wpadnę na zestaw XL

pokaż spoiler Resztki dla kota możesz zabierać :P?

@Threepwood: A to jeszcze inna kwestia. Póki uczelnią będą płacić "za głowę" (bo tak to chyba mniej-więcej teraz się działa?), póty będą przyjmować ile się da (pozostawiając kilka lepszych kierunków co by nie spaść w rankingach). A już szczególnym hitem jest rynek prywatnych uczelni wyższych, z których chyba na palcach jednej ręki można pewnie wymienić te, których dyplom jest coś wart :).

•  

@Threepwood: Ale kierunki są zazwyczaj robione na zakładaną ich popularność, a nie na rzeczywiste potrzeby rynku. Jak studenciaki chcą studiować kierunki z dupy to uczelnie będą te kierunki tworzyły i zwiększały liczbę miejsc.
      Oczywiście problem jest większy i ma swoje podłoże m.in. w naciskach społecznych, czy samej rodziny danego studenciaka oraz nieprzygotowaniu licealistów pod względem wyboru zawodowego.

•  

Resztki dla kota możesz zabierać :P?

@Yahoo_: Kot by nie chciał tego jeść. Plis. (͡° ͜ʖ ͡°)

Ogólnie studiowanie dla studiowania nie ma sensu, kierunek nie ma większego znaczenia :)

@Yahoo_: Jednak ma - jak ktoś studiuje prawo czy medycynę "dla studiowania" to ma większe szanse na robotę niż po np. socjologii.

•  

@Yahoo_: Tak, uczelnie dostają kasę za każdego studenta. Tylko nie wiem czy są jakieś współczynniki korygujące czy to są studia techniczne, czy humanistyczne (podział oczywiście umowny). Prywatne uczelnie tylko żerują na tym, aby wyciągnąć jak najwięcej kasy od studenta.

@Baron_Al_von_PuciPusia: racja, część kierunków powstaje tylko po to aby ciągnąc kasę. Zwłaszcza na prywatnych.
      System nauczanie średniego nijak ma się do rzeczywistości. Po skończeniu liceum to właściwie nic nie umiesz. Po technikach jest nieco lepiej, ale też szału nie ma. Często problemem jest przestarzała baza dydaktyczna i bark współpracy z przemysłem

•  

@Threepwood: A i tak najlepiej jak ktoś studiuje zaocznie jakiś kierunek z dupy. Myślisz, że wtedy Ci uczelnia powie - sorry nie chcemy twojej forsy bo po ukończeniu przez ciebie kierunku możesz nie znaleźć pracy z powodu dużej konkurencji na rynku pracy związanym z twoim kierunkiem?
      Raczej powie - o, piniondze$$$₪₪₪ ( ͡₪ ͜ʖ ͡₪)

•  

@Baron_Al_von_PuciPusia: jak studiuje zaocznie to robi to za swoje :)
      Ale często zaoczni traktowani są ulgowo

•  

Jednak ma - jak ktoś studiuje prawo czy medycynę "dla studiowania" to ma większe szanse na robotę niż po np. socjologii.

@Baron_Al_von_PuciPusia: No, bo to akurat te kierunki, których uczelnie starają się trzymać poziom :). Ale nawet na tych wychwalanych politechnikach masz logistyki, inżynierie środowiska czy nawet marketingi, na które idzie sporo śmieszków ;)

pokaż spoiler musisz tak szybko odpisywać? nie mogłem edytować brzydkiego chochlika co mi się wkradł w poprzedni komentarz :(

@Threepwood:

Prywatne uczelnie tylko żerują na tym, aby wyciągnąć jak najwięcej kasy od studenta.
      A prywatne uczelnie mają jakieś subwencję? Bo jak nie to mokry sen kuców o wspaniałym poziomie prywatnego szkolnictwa trochę odbiega od rzeczywistości :)

•  

studiuje zaocznie to robi to za swoje

@Threepwood: No i owszem, ale nie zmienia to problemu studiów z dupy do pracy w macu.

•  

@Yahoo_: na renomowanych politechnikach nawet europeistykę znajdziesz ;p

Chyba dostają tylko kasę na stypendia i ewentualne granty, ale niczego nie dam sobie obciąć

@Baron_Al_von_PuciPusia: wtedy to jego problem :), a nie społeczeństwa, które wywaliło pieniądze w błoto

•  

wtedy to jego problem :), a nie społeczeństwa, które wywaliło pieniądze w błoto

@Threepwood: Też nie do końca. Socjal dla bezrobotnych to problem społeczeństwa. Bezrobocie to też ogólnie problem całego społeczeństwa i gospodarki.

•  

@Yahoo_: aha jeszcze co do pełnej prywatyzacji to chyba nie ma na świecie kraju, który nie przeznacza pieniędzy publicznych na naukę

•  

@Baron_Al_von_PuciPusia: jak ma pracę w macu to nie nie jest bezrobotny. Tylko kierunki z dupy mogą generować masy bezrobotnych. Chociaż nie wiem czy jest lepiej likwidować zbędne miejsca, czy dawać łatwą możliwość przekwalifikowania

•  

jak ma pracę w macu to nie nie jest bezrobotny

@Threepwood: Ale wszystkich w macu nie zmieścisz. (͡° ͜ʖ ͡°)
      Poza tym to są mało wartościowe miejsca pracy dla społeczeństwa i gospodarki.

Rozwiązanie trzeba szukać w edukacji, rozwijaniu pasji i pokazania tego, że nie każdy musi robić magistra dupologi, pomimo niespełnionych ambicji rodziców czy nacisków zewnętrznych ze strony np. rówieśników.

Po pierwsze to kończąc licbazę nikt nie powinien "robić tego samodzielnie" - każdy absolwent liceum powinien być w jakiś sposób wspierany przez doradców zawodowych, którzy wskazaliby jakie jest zapotrzebowanie na rynku pracy i akie realne zarobki i możliwość dobycia pracy po danym kierunku.

•  

@Baron_Al_von_PuciPusia: Jeszcze jedno u nas się utarło mniej więcej: nie idź do zawodówki idź na studia I takie postrzeganie trochę teraz pokutuje

Racja, system edukacji chyba od najmłodszych lat, nie wiem jak jest teraz, nie stawia na indywidualność, rozwijanie talentów itd.

Doradcy zawodowi za pomocą swoich testów mogą w jakiś sposób pomóc w wyborze odpowiedniej kariery i powinni to robić, także powinni informować o sytuacji na rynku pracy. Po skończeniu liceum uczeń jest ciemny, nie wie co się dzieje, co opłaca się robić, co chce robić i do czego się nadaje. Każda pomoc w takiej sytuacji jest wartościowa

•  

Po skończeniu liceum uczeń jest ciemny (...) Każda pomoc w takiej sytuacji jest wartościowa

@Threepwood: Nie jest ciemny - jest murzynem. (͡° ͜ʖ ͡°)

Liceum kończyłem kilka lat temu. Miasto ~70 tysięcy mieszkańców, same liceum nie było najlepsze.

Jedyną pomoc w zakresie tego co robić "po" to był dzień wolny na samodzielny wyjazd na uczelnie, kiedy te organizowały dni otwarte. Oczywiście tam nie dotarłem, może 10% osób z liceum tam dotarło, ale dzień wolny był. (⌐ ͡● ͜ʖ ͡●)

+: Rzuku
    •  

@Baron_Al_von_PuciPusia: Zezwolenia na zbieranie ulotek nie nazwałbym pomocą :)

+: Rzuku

Gorące dyskusje ostatnie 12h

Ponad 40.000 lat istnienia cywilizacji, a Ty wciąż nie potrafisz znieść, że inny człowiek nie ma ochoty żyć wg. twojego widzimisię (ಠ‸ಠ)
    #bekazprawakow #bekazpodludzi

odpowiedzi (169)

Dobra, Mirki, czas na odrobinę prawdy. Jeżeli jesteście w wieku przekraczającym 18 lat i nadal gracie w gierki i przejmujecie się wojenkami konsolowymi to najwyższy czas dorosnąć. ( ͡º ͜ʖ͡º) Jest to zwyczajne marnowanie czasu i nic Wam nie daje siedzenie i granie godzinami. Nie ma z tego żadnej rzeczywistej gratyfikacji, oprócz chwalenia się dzieciom w internecie jacy to Wy jesteście pro. Przy okazji chciałbym wspomnieć, że streamowanie gier i żebranie o donejty lub looty nie różni się niczym od żebrania na ulicy. Nie mogę uwierzyć, że dorośli ludzie mogą się jeszcze podniecać nową częścią Mario
    Bros. Czy Halo czy tam Call of Duty. Zamiast grać w fifę na kompie czy tam konsoli to idźcie pobiegać, pokopać gałę - zdecydowanie zdrowsze niż wściekanie się na grę przez internet. Zamiast Call of Duty - zapiszcie się na strzelnicę, nauczycie się koncentracji i cierpliwości i postrzelacie z "prawdziwej" broni. Zamiast umawiać się na rajdy w wowie - obejrzyjcie mecz lub inną gale sportową w knajpie, tam zawsze można kogoś poznać. Dorośnijcie i nie marnujcie czasu na gry, bo nikt nie lubi dziecinnych mężczyzn i choćbyście zapuścili brodę do kolan, to i tak Wam to nie pomoże.
    #gry #xboxone #ps4 #nintendo #pc #takaprawda
    pokaż całość

odpowiedzi (127)

Ło panie, a kto to panu tak... zepsuł? xDD

#audio #audiovoodoo #heheszki #humorobrazkowy
    Tag do obserwowania - ciekawostki audio, muzyka, audiovoodoo - #tonskladowy

odpowiedzi (54)