Wpis z mikrobloga

Siemanko, witam w mojej siłowni. Dzisiaj przygotujemy trochę bólu nadgarstka dla Lemoyable. A tak na serio to, niestety nabawiłem się jakiegoś szajsu związanego z lewym nadgarstkiem. Wszystkie ruchy wyciskania typu sztangą, hantlami kończą się dosyć mocnym bólem w okolicy nadgarstka. Fakt, faktem zaciskam zęby, bo nie jestem #!$%@?ą i robię serie. Oczywiście jutro punkt 7 rano rejestracja do lekarza, ale chciałem się zapytać czy jest jakieś ćwiczenie zastępujące wyciskanie na płaskiej/skos itd? Już zgodzę się na te zasrane maszyny, po prostu chce jak najbardziej odciążyć nadgarstek przez 2 tygodnie. Fakt, faktem mogę po prostu nie robić wyciskania żadnego, ale klatka musi być ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#mirkokoksy #mikrokoksy #kiciochpyta
  • 9
@Lemoyable pewnie dlatego tez ci cos padlo. Jak mam kontuzje to najczesciej pada cos zwiazanego z najslabsza czescia ciala. Tez nadgarstek ( ͡° ʖ̯ ͡°) ja bym nic nie robil dopoki nie dowiesz sie o co chodzi.
@GrimSugar: I to jeszcze jak. ( ͡° ͜ʖ ͡°) To samo miałem z prawym nadgarstkiem i niestety tygodniowa przerwa nic nie dała. O dziwo pomogło założenie opaski zaciskowej podczas ćwiczeń. Dlatego też próbowałem tego samego z lewym, lecz nie dało rezultatów. Możliwość jest taka, że lewy nadgarstek przejął też trochę pracy, gdy prawy nie był w pełni sprawny. Nie wiem, nie znam się na tym tak dobrze.
@Lemoyable mnie też kiedyś bolał nadgarstek przy wyciskaniu, okazało się że szarpalem za duże ciężary i wyginalem nadgarstki. Zszedlem z ciężaru, poprawiłem technikę i póki co wszystko jest ok. Moze zwróć uwagę pod tym kątem, jeśli nie jesteś pewny czy masz poprawna technikę?
@Johnny_: Można spróbować, choć już właśnie raz tak zrobiłem. Problem w tym, że czuje go nawet robiąc gównianym 40kg. I oczywiście wyczuliłem się wtedy do patrzenia na nadgarstki.
@GrimSugar: Nie jestem totalnym świeżakiem, ogarniam kwestie nadgarstków i nadgorliwie na nie patrzę. Dlatego też zakupiłem te opaski zaciskowe, które mi kontrolowały jeszcze bardziej ruch nadgarstka. Przypuszczałem, że problem może leżeć w tym. Ile ja się oczytałem na temat "chwytania" sztangi. ( ͡° ͜ʖ ͡°)