Wpis z mikrobloga

Bry, chciałem kupić sobie aparat. Nie zamierzam zakładać strony anon photograpfy, więc nie musi być niewiadomo jaki. Chciałbym tylko, żeby
-Potrafił zrobić dobre zdjęcia w pomieszczeniu, bez flesza. Mój obecny aparat ma długi czas naświetlania i zdjęcia są strasznie rozmazane
-Był wytrzymały
-Zdjęcia były wyraźne. Nie potrzebuję żadnych bajerów. Po prostu, żebym spojrzał na zdjęcie i widział dokładnie co na nim jest.
Nie chciałbym wydać więcej niż 700 zł (czy to realne wymaganie?). Aparat im tańszy tym lepiej, byle spełniał te wymagania. Ktoś coś by doradził?
Ps. Dobrze, że jeszcze nie przeszła ta nowelizacja ustawy i my amatorzy możemy się pchać do zabawy jeszcze ( ͡º ͜ʖ͡º)
#fotografia #kichiochpyta
  • 24
@Mopsiak: Wymaganie jest nierealne. Bez flesza w pomieszczeniu musi być dobra matryca z wysokim używalnym ISO i jasny obiektyw. Realna kwota to minimum jak dodasz jedynkę z przodu - jakiś Nikon D3000 z 18-55 f/2.8 albo coś podobnego.
@Mopsiak: tak jak pisze mirek wyżej nierealne. 700zł i ma byc wytrzymały i robić dobre zdjęcia. to po co robią aparaty po 5k? do tego jak chcesz robić wyraźne zdjęcia w pomieszczeniach bez lampy to musiałbyś się trochę oduczyć żeby samemu ustawiać.
@Mopsiak: mam fuji finepix s9600. Nie wiem czy spełnia twoje wymagania ale leży i się kurzy więc chętnie się go pozbędę gdybyś był zainteresowany. Zrobione nim było chyba ze 2000 zdjęć (a może nawet nie, musialbym sprawdzic) także prawie jak nówka.
@daczka92: Nawet w nowych telefonach można zrobić zdjęcie w pomieszczeniu, na którym widać co jest, liczyłem więc, że da rade kupić aparat spełniający wymagania w tej cenie a robiący może troszkę lepsze zdjęcie niż telefon ( ͡° ʖ̯ ͡°).
czy to realne wymaganie?


@Mopsiak: nie.

Niestety, za te pieniądze - jeśli chodzi o nowy - tylko kompakty dla dziadków. Jak używka to może trafisz jakąś starszą lustrzankę.

ale Ty chcesz szybki i lekki rower, a nie po prostu dobry rower.


@daczka92: i jeszcze żeby rama była z aluminium, hamulce hydrauliczne a manetki były markowe.( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Fafnucek: Normalnie czytasz mi w myślach :). Ale nie, zaczął się festiwal ssscośtam i mirki już wiedzą, że szukam wyrąbanego aparatu z wszystkim co się da i najlepiej zestawem obiektywów i jestem roszczeniowy bo chce za darmo najlepiej.

@duncanidaho2: Po kiego robisz szopkę? Napisz, że za tę cenę to niemożliwe i musiałbym dać 1700 jak to zrobił @fredperry i tyle.
@duncanidaho2: No robisz szopkę, bo gościu zapytał o prosty aparat dla amatora, podkreślam AMATORA, a ty sobie robisz z niego pdś#!$%@?. Jeśli tego nie zueażyłeś, to ci zacyytuję:

@daczka92: i jeszcze żeby rama była z aluminium, hamulce hydrauliczne a manetki były markowe.( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mogę cię zapewnić, że m9głeś s9bie to odpuścić, bo ani to przyjemne, ani pomocne.
No, ale przecież coraz więcej amatorów pcha
@duncanidaho2: @Mopsiak: @duncanidaho2: Panowie, przecież nikt nie polecił mu FF z obiektywem 28-70 f/2.8 tylko zestaw minimum dla amatora typu podstawowy Nikon z tanim, jasnym obiektywem. Po prostu za 700zł nie ma aparatu, który ma na tyle dobra matrycę, żeby robiła dobre i wyraźne zdjęcia po ciemku i jednocześnie był wytrzymałą konstrukcją. Ba, w przypadku tego pierwszego to nie ma takich nawet nie wytrzymałych.
@Mopsiak: @Fafnucek: mirek @fredperry: dobrze gada. no nie ma takiego aparatu. jeżeli chcesz kupić aparat za 700zł to kup najdroższy, a jak używany to wpisz w olx i potem sprawdzaj który jest najdroższy jako nowy. wszystkie mają taką samą matrycę i taki sam obiektyw (patrz na przysłonę i kupuj z jak najmniejszą liczbą). niektóre mają nfc i nagrywają w 4k a inne mają wielki zoom. ja mam sporą lustrzankę
@Fafnucek: Akurat @fredperry dobrze się zachował. Nie wiem co mi polecił, ale nie nabijał się i napisał wprost, że takiego aparatu za te pieniądze nie dostanę.

@daczka92: I trzeba było zacząć tak od początku. Po co ta uwaga "po co robią aparaty za 5k" ? No i przypuszczam, że twoje słabe to dla mnie bardzo dobre :P.
@Fafnucek: @Mopsiak: Cholera tyle czasu jestem na wypoku i jeszcze nie zauważyłem żeby mirki były takie czułe. Przepraszam was obu bardzo. Jeśli chcecie poważnie proszę was #!$%@? bardzo. Założenia były niewspółmierne do założonego budżetu (robienie zdjęć w pomieszczeniach, bez lampy to raczej domena dużych matryc, o bardzo wysokiej czułości - które niestety są kosztowne). Nowy sprzęt, który można kupić za założone kwoty nie jest ani trwały ani nie oferuje dobrej