Wpis z mikrobloga

@Babzabaz: Nazwisko niemieckie. Między 1654 a 1663 przodkowie przybyli prawdopodobnie z katolickich terenów Niemiec do wsi w Górach Orlickich - pewnie do wyrębu okolicznych lasów. W 1818 roku razem z innymi kolonistami (w większości tkacze), kupili wieś Kamienica Polska (k. Częstochowy). I tak znaleźli się w Polsce. Pośród ponad 2,5 tys. odnalezionych krewnych, na żadnych Żydów nie natrafiłem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@alan-jakman: Wszystkie felietony i opowieści Wiecha są wzorowane na przedwojennych kronikach kryminalnych - zawsze jest - Walery Wątróbka - Wilcza 8. BTW mało znam kierowców, którym Kamienica Polska nie kojarzy się z ultrawydajnym fotoradarem, który chyba zarobił dla gminy więcej niż trzy pokolenia importowanych niemieckich tkaczy( ͡° ͜ʖ ͡°)
@algorytm7007: To trzeba zacząć szukać przodków :-)
@Dev321: Kuzyn wspomnianego Eugeniusza zginął w Katyniu, a siostra dziadka była na robotach przymusowych w III Rzeszy. Chyba nie bardzo ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@grave, @mistejk: Pierwsze zdobyłem wiedzę o przodkach od żyjących krewnych - paru znalazłem dzięki naszej-klasie (pisałem na chybił-trafił do osób o szukanym nazwisku z konkretnej wioski, czy są krewnymi takich a takich ludzi,