Wpis z mikrobloga

#wynajem #wynajempokoju #studbaza #poznan
Mirki zastanawiam się nad wynajęciem pokoju dwuosobowego z kumplem. Mamy dwie opcje (całkowite koszty / osobę)
525zł/miesiąc:
-dobry dojazd (15 minut na moją uczelnię, 5 minut kolega+5minut pieszo)
-mieszkanie jest 3 osobowe
-dobry standard, przestronny pokój

330zł:
- gorszy dojazd (20 minut na moją, 40 kolega + 5 minut pieszo)
- niższy standard (trochę mniejszy i bardziej zawalony pokój )
- gorszy budynek - kamienica śmierdzi wilgocią/starocią co mi przeszkadza, ale koledze nie (mieszkanie nie śmierdzi)
- starsze mieszkanie (i sprzęt)
- 5 osobowe mieszkanie
- kolega już kiedyś tam mieszkał i zna 2 lokatorów
- dostępne dopiero od listopada

Lepiej wybrać:

  • Lepszy standard, ale droższy? 93.6% (1213)
  • Gorszy ale tańszy? 6.4% (83)

Oddanych głosów: 1296

  • 24
@StrongFate-Man: pokój dwuosobowy z definicji nie jest luksusem, więc po co szpachlować? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mieszkałem w kamienicy, bloku komuchu, bloku 90s i bloku 2000s - różne standardy a wychodzi i tak na to, że brak własnego pokoju kryje róznice. Tak na prawdę tylko to, że dwoch współ jest ok i to że od listopada to argumenty - pierwszy na plus a drugi chyba dyskwalifikuje?
@venomik: No co ty? Dwójki stoją tak 500zł od osoby. Powyżej to moim zdaniem zdzierstwo. Chociaż nam kiedyś zaproponowano dwójkę za 1400 o ile pozbędziemy się kota (już pędzę) a ogłoszenia widuję nawet 600 za osobę. Poniżej 500 to trzeba mieć szczęście ;)
@StrongFate-Man: Czytając Twój opis, już zdecydowałeś, wolisz droższą opcję ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nie wiem jak się teraz przedstawiają ceny w Poznaniu za dwójkę, ale chyba trochę podskoczyły. 525 zł wydaje się trochę już dużo. Fakt, że z rachunkami, ale jednak. Za niewiele więcej mógłbyś już ogarnąć jedynkę.
No i tu zasadnicze pytanie jakie masz plany. Tzn. ile chcesz tam mieszkać. Bo podejrzewam, że po roku odechce
@StrongFate-Man: Najważniejszy nie jest standard, ani lokalizacja. Najważniejsi są rozsądni właściciele. Układ idealny to taki, gdy właściciela widzisz dwa razy- przy podpisywaniu umowy i przy zdawaniu mieszkania.
PS. Przestrzegam przed umowami na gębę!

@crazy_drummero: Politechniczny, czy uniwerek?

@kokrys: Jak szukałem kilka lat temu w W-wie, to kilkunastometrowy sracz w prawie ścisłym centrum kosztował ponad 2-razy tyle. Opłaca się dojeżdżać z dalszych dzielnic ( ͡° ͜ʖ ͡°
@StrongFate-Man: Za 500-700 da się mieć oddzielne pokoje w standardzie 6/10 jak się dobrze poszuka.
Zależy też jakie macie priorytety. Ja zawsze wolałam dopłacić za fajne mieszkanie lub pokój. Jeśli wam jest to obojętne, albo jeśli brudzicie tak, że nawet pałac wyglądałby jak duży pokój po imieninach u wujka Romana to odpuśćcie i bierzcie budżetowo- będzie wincyj na dziewczyny i pierogi z Biedry.
@StrongFate-Man: Weź się nawet nie zastanawiaj. Szczerze mówiąc to trochę dużo jak za pokój dwuosobowy moim zdaniem, ale nie widziałem standardu, to się nie wypowiem. Dla mnie i tak najważniejsze jest to, ze:
- mniej ludzi w mieszkaniu
- codzienna oszczędność czasu
To, że kolega zna lokatorów to żaden plus moim zdaniem. Patrz na siebie- ty będziesz kogoś znał w obu przypadkach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@kokrys: pieprzenie ( ͡° ͜ʖ ͡°) mieszkanie 2 pokoje na poddaszu, z mediami (woda, prąd za światło, dwa laptopy i bojler, który dziennie grzeje wodę przez 1.5h), ogrzewanie w czynszu - 1000 + media, czyli realnie ok. 1200-1250, nawet w okresie grzewczym. Mieszkam z #rozowypasek, więc na osobę wychodzi w okolicach 600 złotych, a to niewiele więcej niż 525. Da się, tylko trzeba odpowiednio szukać ;)
@StrongFate-Man: Bierz to droższe, po pierwsze jest bliżej, a to duuuży komfort, jak będzie przerwa w zajęciach to można wrócić do mieszkania (no w Twoim przypadku 15-20 minut to mała różnica, ale u kumpla 10-45 ogromna XD), poza tym im mniej osób w mieszkaniu tym lepiej, wyobraź sobie jak wygląda korzystanie i kąpanie się wieczorem przy 5 osobach w mieszkaniu.