Wpis z mikrobloga

Potrzebuję zasilacz do starego kompa (GF 8600 GTS chłodzona pasywnie, C2D 4750 - jak dobrze pamiętam). Do tej pory miałem Chiefteca 450W ale umarł w 2014 po 5 latach pracy - od tamtego czasu komp stoi. Zastanawiam się nad http://www.komputronik.pl/product/335200/Elektronika/Cz%C4%99%C5%9Bci_PC/Wyprzeda%C5%BC_Akyga_Basic_AK_B1_400.html , opinii zachwycających niema ale pieniądze malutkie a komp w sumie ma tylko stać jako zapasowy. Co myślicie?
#komputery #elektronika
  • 13
@lSandwichl: Działać będzie, ale problem tanich zasilaczy jest taki że jak mu coś mocno pójdzie nie tak, to zabierze ze sobą podzespoły komputera. Ale są też wyjątki, Dawno temu (czasy P4) u kolegi wybuchł drogi Huntkey i zabrał ze sobą wszystko, nawet stację 3.5" upaliło.
@lSandwichl: miałem podobny konfig, chieftec też wyciągnął kopyta i z braku kasy na nowy i rozsądne używki kupiłem jakiegoś Logic 550W, który podziałał dłużej niż ten chieftec. I w sumie do dziś działa. A jak się stary komp zjara to nie ma co płakać po takim rzęchu :)
@lSandwichl: Może jakąś markową używkę z Allegro czy olx ? Kiedyś sprzedawali na Allegro Delty 350-400W za 30-50zł z 12cm wentylatorem (cichy).

A tak poza tym to jak pisał dktr, inna sprawa, że dużo ludzi ma takie zasilacze i żyją, powiedzmy, że 5% ludzi ma większe problemy z nimi w co wątpię to statystyka i tak jest na Twoją korzyść ;)

Szukaj czegoś z właśnie 120mm wentylatorem, to nie będzie huczało.