Wpis z mikrobloga

@Fevx: @Zeriath: "jeden rabin powie tak, drugi powie nie"

A tak serio, to mam moralny dylemat, z lewej jest według mnie bo tutaj tak dobrze nie widać, dużo lepszej jakości, ostrzejsze jaśniejsze ładniejsze, zaś po prawej ma szerszy kadr widać więcej drogi mlecznej ale jakość pozostawia trochę do życzenia.
@Bermut: Na takich małych tego nie widać, więc oceniam, tylko pod względem tego co widzę, stąd też wybieram to z prawej. Mniejsza ogniskowa oddaliła trochę drzewo i linie energetyczną, a bardziej uwypukliła gwieździste niebo. Sprawia wrażanie ogromu przestrzeni nad nami i to jacy jesteśmy w porównaniu do tego ogromu malutcy, i to jest dla mnie fajne. Po lewej drzewo jest dla mnie zbyt mocne, zwłaszcza że jest w centrum kadru.
@Bermut: Kompozycja jest OK na obu zdjęciach, nie licząc drutów w prawej części kadru. Strasznie rzuca się w oczy nienaturalny (niebieski) kolor nocnego nieba i przepalone, pojechane gwiazdki.
@Bermut: No z prawej łądniej widać gwiazdy, dużo ładniej.
Czyli tak.
Lewe zdjęcie jest bardziej przyziemne. A prawde pokazuję głębie kosmosu tak dosadnie, bo wszystko ziemskie jest w dali.
@Bermut: to po lewej jest ciut bardziej rozmyte, zilustrowałabym nim jakąś niesamowitą opowieść z gatunku magii i miecza, tekst o marzeniach lub użylabym jako tło do "te myśli". Zdjęcie z prawej od razu skojarzyło mi się z logo SpaceX, od razu człowiek myśli:popatrz w górę, tam jest coś więcej! To z prawej lepsze IMHO
@alicjadonnikova: strasznie popsuł jakość wypkok, płakałem jak widziałem tyle powiem. Możliwe, że zrobię hybrydę i złoże jedno z dwóch wtedy wrzucę i dam odnośnik na profil na fejsie skąd możnaby je pobrąć jako tapetę czy choćby popatrzeć w lepszej jakości.

@MaciejPN: a idź mnie Pan z takom tom ( ͡° ͜ʖ ͡°)