Wpis z mikrobloga

może jakoś dziwnie interpretuje rzeczywistość, ale zakaz handlu w niedziele jest popierany raczej prawem pracy, a nie religijną doktryna


@jokefake: akurat w audycji radiowej, której słuchałem, powoływano się na wspomniany przeze mnie powód. Kościół także popiera ten projekt ustawy nie ze względu na prawo pracy, a ze względu na dekalog. A PiS popiera ustawę bo... KRK ją popiera ;)

Co do prawa pracy, to działa ono dość wybiórczo... w sklepach wielkopowierzchniowych
kiedy będą filmiki o IT?


@wytrzzeszcz: coming soon ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Pracuję nad wieloma rzeczami i jakoś nie mogę się zabrać do nagrywania. Ale myślę, że jeszcze we wrześniu coś się pojawi.
@imlmpe: to stoje nastawiony (stay tuned)
a teraz po odsłuchanie twojego vloga mogę się wypowiedzieć na ten temat:
mogłeś upchać to w "żyj i daj żyć innym" i "wolność Twojej pięści kończy się na granicy mojego nosa"
ale słuchało się spoko i tak samo uważam na ten temat pozdro
@imlmpe: @wytrzzeszcz:

Dekalog? Masz na myśli:

Pamiętaj, abyś dzień sobotni święcił. Sześć dni robić będziesz i będziesz wykonywał wszystkie roboty twoje; ale dnia siódmego sabat Pana, Boga twego, jest: nie będziesz wykonywał weń żadnej roboty, ty i syn twój, i córka twoja, sługa twój i służebnica twoja, bydlę twoje i gość, który jest między bramami twymi. Przez sześć dni bowiem czynił Pan niebo i ziemię, i morze, i wszystko, co
@imlmpe: Ok, odsłuchałem. Widać, że protestant, bo widać dobrą znajomość Pawła ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Cały wywód fajnie sprowadzić można do: „Oświadczam raz jeszcze każdemu człowiekowi, który daje się obrzezać, że powinien cały zakon wypełnić. Odłączyliście się od Chrystusa wy, którzy w zakonie szukacie usprawiedliwienia, wypadliście z łaski” Ga 5
@imlmpe: Dodałbym jeszcze do tego co mówisz, te dwa fragmenty:
_16 Niechaj więc nikt o was nie wydaje sądu co do jedzenia i picia bądź w sprawie święta czy nowiu, czy szabatu! 17 Są to tylko cienie* spraw przyszłych, a rzeczywistość* należy do Chrystusa.

1 A tego, który jest słaby w wierze*, przygarniajcie życzliwie, bez spierania się o poglądy. 2 Jeden jest zdania, że można jeść wszystko, drugi, słaby, jada tylko
@imlmpe: Co oni, Stary Testament na nowy przerabiają? KK nadaje swoje prawo niestety. Tradycję. A Biblię nadużywa nie znając kontekstu. Ja widzę to jako następny krok w stronę NWO. Światowy rząd nadchodzi. Jedna religia świata już blisko. Widać to już bardzo wyraźnie u Franciszka, aby szybciej połączyć wiary. I czego używa? Pokoju. https://youtu.be/AxOlUXKLk8k
Niedziela, sabat to jedno. W Daniela 12 jest opis końca, tam jest w wersie 11 „Od czasu zniesienia
@SirSherwood: Dokładnie, Kotale robią to jako pamiątkę, ale nie codziennie oficjalnie.
O czym mówię to koniec czasów, apokalipsa. Na początku ma być odstąpienie i człowiek zatracenia ma się pojawić 2 Tes 2:3, wers 4 „Który się sprzeciwia i wynosi nad to wszystko, co się zowie Bogiem, albo co ma Boską cześć, tak iż on w kościele Bożym jako Bóg usiądzie, udawając się za Boga.” Czy to jest Watykan? I synem