Wpis z mikrobloga

4 379 - 14 = 4 365

1. "Zapach śmierci"
2. "Śmierć za dnia"
3. "Śmiertelne decyzje"
4. "Zabójcza podróż"
5. "Pogrzebane tajemnice"
6. "Nagie kości"
7. "Poniedziałkowa żałoba"
8. "Starożytne kości"
9. "Okruchy śmierci"
10. "Kości w proch"
11. "Diabelskie kości"
12. "206 kości"
13. "Kości pająka"
14. "Z krwi i kości"

Przeczytałem w wakacje pierwsze 14 książek z cyklu "Kości" Kathy Reichs. Każda z nich przedstawia przygody antropologa sądowego - pani Temperance Brennan. Sprawy, z którymi boryka się ta kobieta są powiązane z rzeczywistymi sprawami które rozwiązywała autorka cyklu, która też jest antropologiem. Oczywiście nie opisuje w swoich książkach dokładnie tych spraw, jednak na końcu każdej z książek jest krótka informacja do jakiego rodzaju sytuacji można odnieść wydarzenia z jej książek.

Każda książka jest praktycznie podobna do poprzedniej - najpierw krótkie wyjaśnienie co i jak z życiem Tempe (głównej postaci), początek i rozwinięcie danej sprawy i zakończenie, w którym najczęściej naszą nieustraszoną bohaterkę ratują jej znajomi, bo ona sama, kierując się typową logiką #rozowypasek - nie poinformowała nikogo że idzie rozwikłać zagadkę :D

Seria jest wciągająca, jednak czasem zachowanie głównej postaci potrafi irytować (przynajmniej faceta) - nie wiem jak na takie książki reagują kobiety.

Polecam - fajne książki w których dość dobrze autorka opisuje część rzeczy z którą mało kto ma do czynienia - to co się dzieje z ciałami po śmierci/morderstwach/samobójstwach...

Mam zamiar obejrzeć serial który powstał na podstawie tych książek.

#bookmeter
  • 3