Wpis z mikrobloga

czołem Mirki,

wstaje dzisiaj rano, wchodze na wypok, czytam, czytam... afera z allegro. Jak mnie boli (jak kazdego zresztą), że ten cały lichy serwis ma monopol na polskim rynku. Po prostu siedze i płacze. Gdzieś podskórnie czuje, że zagraniczni gracze jak #ebay czy #aliexpress nigdy nie zdominują naszego rodzimego rynku :((

nie bede sie chwalił, ze jestem #programista15k ...chodzi mi o to, że rzucam propozycję: czy ktos ma pomysl, jak z powodzeniem załatwić tego dziada, nim zdążą go sprzedać??? (tak, to moje marzenie, teraz są na mocnej górce i juz liczą hajsy ze sprzedaży, ale lada moment moga pojsc z torbami ;D )

najpierw krotkie info o sobie:

miałem kiedys dlugo konto, ale usunąłem w związku z aferą zbożową, chciałem obalić wypok ;P ...moze wiec uda sie chociaz z allegro, huehue ;D

jestem front- / back-endowcem, moge w 2 miesiace trzasnąć taki serwisik. mam duzo czasu, duże skillsy, troche kasy na kolejny projekt (mam kilka w planach, ale mysle teraz o allegro); generalnie robie aplikacje wysoko skalowalne w #nodejs (z #mongodb), a jako front: #angular (1.x), #vuejs albo #reactjs (w okrojonym #bootstrap -ie). moge to wszystko w miare szybko uruchomic: duzo bardziej przemyslane, lepiej działające, naprawde niewielkim kosztem (serwery z #kimsufi albo na swoich wlasnych - na start). sprawy techniczne zostawcie mi (plus całą administrację, infrastrukturę i konfigurację z zakresu #sysop). Oczywiście ewentualne wsparcie mirków z tematu #programowanie sie przyda (jesli ktos poprze inicjatywe i zechce sie przylaczyc).

W każdym razie, bardziej do teamu potrzebuję, hmm... moze jakiegos studenta prawa, moze kogos od marketingu? no wlasnie nie bardzo wiem, jak sie za to zabrac. na pewno sam tego nie ogarne (w sensie, nawet jesli apka powstanie, to skonczy najwyzej jak #swistakpl -- osobiscie nie bardzo wierze, ze im kiedys temat "zaskoczy"). Myślę jednak, że z pomocą ogarnietych Mireczków, ktorzy przez zaciśnięte zęby psioczą na AlleDrogo tak jak ja, być może istnieje iskra nadziei. Wiadomo, nie jest sztuką zrobić apkę i potem co...? stoi i umiera wlasnym zyciem, i łzy rzewne lecą ;P Wiem, ze jak by to odpowiednio rozreklamowac wsrod spolecznosci wykopu, to byc moze bedzie to jakieś wejscie na scenę, plus - jesli aplikacja bedzie naprawde dobra - fama blyskawicznie sie rozejdzie.

Dodatkowo prosze o konstruktywne komentarze, moze jakiś jeden mnie natchnie i pofrune pod niebo, albo mnie grubo wyglebi i odpuszcze temat ^^'

CO SĄDZICIE??? ^^

~ PJONA!

#allegro #pytanie #pytaniedoeksperta #it #webdev #oswiadczenie #dziendobry

PS. jak pyknie, to drugie co, lecimy z wykopem ;D
  • 15
@mistralektablet Takie kupony to tez faktycznie jest jakieś wyjście. Zamiast kase pakowac w reklame do telewizji czy radia, to mozna ją rozdać ludziom w ramach reklamy. Tak zrobilo pyszne.pl i pizzaportal w zamian za rejestracje byly kody na 30zl.