Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Dzisiaj poranek dnia dwunastego..
  Bez alkoholu..

  Ciągle wstaję i jestem gotowy do walki od pierwszego dźwięku budzika.
  Mam więcej energii i powera do wszystkiego co wokół - pracy, dzieci, pomocy, ogarniania tematów za które nie chciało mi się zabrać.

  W poniedziałek miałem kryzys i pochowałem butelki - jednak po pewnym czasie pokusa była zbyt wielka i zbyt mało brakowało do pociągnięcia dużego łyka.

  Wśród rodziny rozpowiedziałem że nie piję- nikt nie pytał skąd taka decyzja - albo wiedzieli że mam problem (ale nikt się nie odzywał - czemu?), albo uznali moją decyzję za coś normalnego i tym bardziej super.

  Dziwnych zbiegów okoliczności ciąg dalszy - Mój przyjaciel odwołał nasze spotkanie na dzień przed. Znowu okazja do złamania się została odsunięta. Teraz najtrudniejsza poprzeczka - zbliża się rocznica ślubu.
  Po tygodniu bez alko pochwaliłem się żonie że nie piję - nie do końca jestem pewien czy zrozumiała że to wyczyn.

  Jeśli wieczór mam wolny staram się wyskoczyć na rower - kiedyś to uwielbiałem.
  Od momentu gdy rzuciłem alko przejechałem ok 150km.
  Morda mi się cieszy gdy tylko ruszam z pod domu. Słuchawki z jakąś muzyką, zasypiające miasto (zaczynam ok 22) i znikające pod kołami kilometry. Brakowało mi tego ale nim poczułem wieczorem chęć na wyjście na rower zawsze już miałem 1 promil i on tą chęć skutecznie blokował.

  Od bardzo długiego czasu miałem przerwę w jeżdżeniu, kiedyś wychodziło mi to całkiem dobrze i sprawnie.
  Teraz już po parunastu km jest ciężko ale zaciskam zęby i cisnę - jednak staram się do wszystkiego podchodzić z głową, żeby się nie przetrenować (rower robię co 2 lub 3 dni). W przypływie endorfin kupiłem smartłocza ;-) - mam nadzieję że statystyki i coraz lepsze cyferki będą mobilizować mnie do dalszego wysiłku.
  Masa startowa wynosiła 111kg, masa na dzisiaj 109kg - chciałbym żeby to było mniej, ale podobnie jak z rowerem - nie chcę robić gwałtownych zmian żeby się nie zniechęcić.

  Zgodnie z prośbą taguje #alkoholizm
  pokaż całość

  odpowiedzi (35)

 • odpowiedzi (33)

 • avatar

  Wołam Was ponieważ już raz pomogliście w nagłośnieniu charytatywnej aukcji dla chorej Pauliny :

  https://www.wykop.pl/link/4421333/administracja-wykop-pl-wlacza-sie-w-pomoc-chorej-mirabelki/

  Pomożecie po raz drugi? :) Licytujemy nóż od Trollsky'ego , dochód przeznaczony oczywiście na leczenie chorej Mirabelki:

  https://www.wykop.pl/link/4539499/trollsky-wspiera-chora-na-stwardnienie-rozsiane-mirabelke/

  wykopcie to na główną jeżeli uważacie, że warto :)
  pokaż całość

  odpowiedzi (34)