Wpis z mikrobloga

PELIKANY ŁYKAJĄ PONOWNIE ODCINEK 1500 100 900

Wykop.pl

Portal se śmiesznymi obrazkami i obrażaniem papieża jest znany dodatkowo z tego, że jest tutaj część użytkowników nie szukających źródeł informacji, które ślepo wykopują znaleziska.

Już kilka razy mogliśmy się przekonać, że części wykopowiczom wystarczy tylko i wyłącznie chwytliwy okraszony odpowiednią narracją tytuł by z automaty wykopać.

Dziś neuropejskie służby informacyjne pragną pokazać po raz kolejny w jaki sposób część społeczności funcjonuje.

Po wczorajszej informacji o pozytywnym wyniku głosowania w PE nad II rezolucją w sprawie demokracji w Polsce wrzucono te oto nalezisko:

"Kto głosował za przyjęciem rezolucji krytykującej Polskę?"

z podpisem

Oto pełna lista.

W znalezisku możemy znaleźć grafikę z napisem "Targowica anno domini 2016" oraz informacje o 27 posłach z Polski, którzy głosowali za rezolucją.

Są to:

Michał Boni, Jerzy Buzek, Andrzej Grzyb, Krzysztof Hetman, Danuta Jazłowiecka, Jarosław Kalinowski Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Barbara Kudrycka, Janusz Lewandowski, Elżbieta Łukacijewska, Jan Olbrycht, Dariusz Rosati, Czesław Siekierski, Adam Szejnfeld, Róża Thun, Bogdan Zdrojewski, Jarosław Wałęsa, Tadeusz Zwiefka, Bogusław Liberadzki, Janusz Zemke, Danuta Hubner, Julia Pitera, Krystyna Łybacka, Bogdan Wenta, Adam Gierek, Marek Plura, Lidia Geringer de Oedenberg

Nie będę wchodził w dyskusję dotyczącej prawidłowego użycia słowa "targowica" - było to już tłumaczone niejednokrotnie...

Tego samego dnia kiedy rezolucja została przyjęta pytałem się o listę osób głosujących w tymże głosowaniu. Kolega @daj_pan_spokoj potwierdzał, że na stronie PE jeszcze nie ma.

Zatem, skąd autor poprzedniego znaleziska wiedział o tym, kto głosował?

Przeszukałem internet i trafiłem na reżimową stronę Niezaleznej mówiącej o liście wstydu. W tymże artykule można przeczytać:

Znamy już nazwiska polskich eurodeputowanych, którzy zagłosowali za rezolucją wzywającą polskie władze do pełnego wdrożenia zaleceń Komisji Weneckiej ws. Trybunału Konstytucyjnego i wymierzoną w polski rząd. Za antyrządową rezolucją opowiedzieli się europosłowie PO, PSL i SLD, jedyny wyjątek stanowi Jacek Saryusz-Wolski, który nie głosował w ogóle.


Po czym można przeczytać nazwiska osób, które pojwaiły się w oryginalnym znalezisku z Targowicą.

Czyli wszystko fajnie pięknie... tylko jedno ale

Ten artykuł, pochodzi z...Kwietnia tego roku.

No dobra, pomyślałem, może politycy zagłosowali tak samo, jak uprzednio.

Tak więc odświeżałem stronę PE by w końcu trafić na aktualną listę głosowań.

14. B8-0977/2016 - Résolution - strona 32


Ukazuje się lista głosujących wczoraj. Są głosy ZA(+), PRZECIW(-) oraz WSTRZYMALI SIĘ (0)

Postanowiłem porównać listę osób z oryginalnego znaleziska z tym, kto wczoraj jak głosował.

I co się okazuje?

Były osoby nie biorące w ogóle udziału w tym głosowaniu. Są to:

Grzyb, Hetman, Kozłowska-Rajewicz, Kurdycka, Siekierski

Którzy topojawiają się na "Liście zdrajców". Czyli użytkownicy w liczbie ponad 700, nie sprawdzili - po raz kolejny - źródła, nie szukali potwierdzenia informacji tylko ślepo wykopali informacje tylko ze względu na "chwytliwy" tytuł.

Tak więc, gratuluję po raz kolejny pelikanom. Pokazujecie po raz kolejny jaki niski poziom reprezentujecie.

#neuropa #4konserwy #polityka #goofaskomentuje #bekazprawakow
Pobierz Goofas - PELIKANY ŁYKAJĄ PONOWNIE ODCINEK 1500 100 900

Wykop.pl

Portal se śmies...
źródło: comment_hlJR32DLeV6ND5QP8boaVCXEf7BUQedX.gif
  • 27