Wpis z mikrobloga

Wczoraj odbył się mój chrzest (jestem baptystą - chrześcijaninem ewangelicznym), ale ja nie o tym, a o wydarzeniach pobocznych ( ͡º ͜ʖ͡º)

Poinformowałem o fakcie chrztu na FB, wrzucając przy tym fotkę (inna niż tutaj) - statystyki:

- 11 osób przestało mnie obserwować na FB
- 3 osoby usunęły mnie ze znajomych
- 3 osoby wyraziły ubolewanie nad zaistniałą sytuacją
- 77 osób zalajkowało fotkę

Skłoniło mnie to do przemyśleń na temat tolerancji w naszym kraju...
W teorii, każdy zapytany człowiek z automatu odpowie, że jest człowiekiem tolerancyjnym.
Toleruje się wszystko - no może poza gejami, innowiercami i sympatykami przeciwnej do naszej opcji politycznej.

Ciekawi mnie, jak statystyki z FB wyglądałyby, gdyby zamiast okazania się 'innowiercą', była tam np. informacja o byciu gejem. Zastanawiam się też, które z alternatywnych wyznań byłoby najbardziej hejtowane. Czy gdybym ogłosił przynależność do Świadków Jehowy, to ilość utraconych znajomych byłaby większa? a co z przynależnością do zielonoświątkowców, metodystów, luteran itp? Jak ludzie zareagowaliby na kościół Latającego Potwora Spaghetti?

Macie jakieś doświadczenie w 'publicznych wyznaniach' niewygodnych informacji na swój temat?
Jaka była reakcja otoczenia?




#religia #chrzest #chrzescijanstwo #przemyslenia #wiara
Pobierz imlmpe - Wczoraj odbył się mój chrzest (jestem baptystą - chrześcijaninem ewangeliczn...
źródło: comment_LSBf3Uvrx7eK0jSsG5zodcy32Qa1Ecz1.jpg
  • 191
poza tym, każdy wśród 'znajomych' od czasu do czasu robi czystkę


@jokefake: zupełnie przypadkiem czystki nie było cały rok, a statystyki zmieniły się w 24h po opublikowaniu zdjęcia.

a tak swoją drogą- często mówisz ludziom z kim mają sie zadawać z kim nie?


@jokefake: mogą zadawać sie z kim chcą. Mnie bardziej interesuje zjawisko społeczne - co kto akceptuje, a co dla kogo jest totalnie nie do zaakceptowania.
@imlmpe:
no widzisz, może czystka nadeszła wraz ze spamem zdjęciami?
może komuś nie życzy tego, by na jego tablicy wywalało manifesty innowierców?
może po prostu komuś przypomniałeś o swoim istnieniu tym zdjęciem?
może po prostu zaśmiecasz jakimiś wiadomościami tablice ludziom co jest dla nich irytujące?
może być milion przyczyn, np. z ciebie wylewa się potok projekcji w temacie nietolerancji ( ͡° ͜ʖ ͡°)

sam mam kumpla który
Czyli to coś mieszczącego się w protestantyźmie? Jakiś odłam


@Yam1337: tak, jest to odłam protestantyzmu. Dość radykalny ;)

szacunek Mirku, staram sie czytac i miec znajomych roznych wyznan. Powodzenia w wierze !


@lesniok: dzięki

a se róbcie co chcecie - póki nie chodzicie po domach jak te cioty jehowy, to se każdy może przecież wierzyć w co mu się podoba


@RRybak: i takiego właśnie nastawienia oczekiwałbym od ludzi :)
@imlmpe: Z mojej perspektywy jako katolika, to mi to lotto czy ktoś jest islamistą, buddystą, baptystą, z drugiej strony mam biblijny przykaz misyjny, czyli i tak bym Cię namawiał na powrót do katolicymu, co do tolerancji gejów itp to niestety tutaj moja wiara i generalnie podejście kuleje, teoretycznie powinno się potępiać czyny a nie człowieka, ja nie potrafię, ale żeby była jasność to nie jest tak że uważam każdego geja/lesbijkę za
Skłoniło mnie to do przemyśleń na temat.....


@imlmpe: a mnie to skłania ( b.o) do refleksji na tematy "podążające". Nadal nie wiem czemu ludzie tak się fejsem przejmują. Nie mam i nie będę mieć konta, jeden ( lub wiele ) problemów mniej
@imlmpe: szczerze mówiąc to nie brałbym do siebie aż tak mocno tych usunięć ze znajomych i zaprzestania obserwowania.
ile masz w sumie znajomych? pewnie kilkaset, więc te 3 osoby to malutko, może akurat wyskoczył im twój post i przypomnieli sobie, że tak właściwie to nie utrzymują z tobą kontaktu poza fb. a co do obserwujących, może po prostu nie interesują ich takie rzeczy, jak ma się dużo znajomych to w aktualnościach
czyli to jest tak jakby Twój drugi chrzest?


@wice: z formalnego punktu widzenia tak, chociaż baptyści uznają, że chrzest jako dziecko po prostu się nie liczy, bo nikt dziecka o zdanie nie pytał, więc nie może to być forma wyznania wiary.

Wiem, że dość osobiste pytanie ale z jakich powodów przeszedłeś do baptystów


@wice: po wielu latach studiowania Biblii (we własnym zakresie + na różnych warsztatach bliblijnych) oraz zgłębiania nauk