Wpis z mikrobloga

@aaa_daa: przecież dieta wegańska nie jest niskokaloryczna czy coś... tzn. mając dietę tak wegańską, jak i mięsną można osiągać dowolne cele żywieniowe: redukcja, masa, sadło... co zresztą udowadniasz, z tego co mówisz.
@Dijuna: dieta wege nie-niskokaloryczna? Pewnie, jeśli ktoś je gorzką czekoladę z chlebem... Apart from that - przy dobrze ustawionej diecie redukcyjnej raczej ciężko być na +kcal. Niezależnie, jakie preferencje się ma (:

Na początku mojego bycia-wege schudłam 6kg - do niegowagi... Dopiero później zaczęłam podliczać kcal i makro. Dzisiaj już waga jest OK i można zrzucać BF (:
@inteinte: no i o tym mówię właśnie. Gorzka czekolada z chlebem to nie jedyna opcja na wysoką kaloryczność: muesli, soczki, chleb z hummusem... i po stronie diet mięsnych są podobne pułapki, ot np. boczek z grilla, 1800kcal i się nie najesz. ( ͡º ͜ʖ͡º)

Chodzi mi tylko o to, że można mieć zdrową i zbilansowaną dietę tak bazującą na mięsie, jak i wegetariańską czy wegańską... wg
@Dijuna: ciekawym jest, że przy jedzeniu warzyw ochota na chleby, musli i inne po prostu przechodzi... owoce wydają się słodsze i ciężko po tym jeść czekoladę. a poza tym - zgadzam się. (:

i owszem, wegańska z początku jest trudna. później się człowiek się uczy i przyzwyczaja. po kilku latach natomiast ciężko jest sobie wyobrazić powrócenie do mięsa/mleka, bo tak jak niektórym 'śmierdzą' brokuły czy fasola, tak mi śmierdzi mięso i
Weganizm to też śmierć... wegetarianizm i wszystko inne.
Nie ma diety powodującej nieśmiertelność :), jednak dieta wegańska powodująca otyłość xD to jest dosyć ciekawa sprawa.
@aaa_daa ale wiesz, ze weganizm to nie tylko rezygnowanie z produktow spozywczych pochodzenia zwierzecego, ale takze z innych atykulow takich jak np. Welna, skora, jedwab? Nie nosisz swetrow zima czy jedynie udajesz weganina?