•  

  Poranek z #gospodarka i #afera . Sorry, taki mamy klimat

  Upadek Neelie Kroes. To ona wcześniej doprowadziła do upadku polskich stoczni
  Szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker wysłał dzisiaj rano list do byłej komisarz ds. konkurencji Neelies Kroes z prośbą o wyjaśnienia. Dopiero po jej odpowiedzi i ustaleniu faktów Komisja podejmie decyzję w sprawie ewentualnych sankcji wobec byłej komisarz. Z dokumentów ujawnionych przez międzynarodową grupę dziennikarzy śledczych wynika, że była ona dyrektorem w spółce zarejestrowanej na Bahamach, ale zataiła tę informację w Komisji Europejskiej.

  Warszawa. Poborcy podatkowi okradali dłużników
  Poborcy skarbowi z urzędu skarbowego Warszawa Śródmieście okradali dłużników. W latach 2012 - 2014 bezprawnie pobierali od dłużników opłaty i prowizje. Teraz grozi im do 10 lat więzienia. Zarzuca się im działania w celu uzyskania korzyści majątkowej na szkodę osób prywatnych i interesu publicznego

  Grecja: zabrakło pieniędzy na emerytury
  Greckie Towarzystwo Ubezpieczeń Społecznych (IKA) nie ma pieniędzy na wypłatę emerytur. Do końca roku ma mu brakować ponad dwóch mld euro. Władze zakładu chcą sięgnąć do nietykalnej do tej pory puli, co zdaniem specjalistów wskazuje na dramatyczną sytuację w Grecji.

  Bahama Leaks. Polskie wątki dziennikarskiego śledztwa
  Kolejne dokumenty wyciekają z rajów podatkowych. Tym razem Międzynarodowe Konsorcjum Dziennikarzy Śledczych dotarło do raju na Bahamach. "Wiceminister szefujący wielkiemu polskiemu armatorowi, biznesmen - dawniej numer dwa na liście najbogatszych Polaków, a także polskie Exxonmobil i Devon Energy"

  Szczelinowanie w poszukiwaniu metanu
  W październiku PGNiG ruszy z innowacyjnym szczelinowaniem w poszukiwaniu metanu. Jeśli się uda, to PGNiG nie tylko pozyska nowe zasoby surowca, ale też podniesie bezpieczeństwo pracy w kopalniach. Rozwiąże też problem zanieczyszczania powietrza metanem.

  Szydło: naczelnym celem jest ochrona majątku narodowego
  Naczelnym celem rządu jest "ochrona majątku narodowego" - powiedziała w czwartek w Sejmie premier Beata Szydło. Dodała, że w czasie 8 lat rządów poprzedniej koalicji PO-PSL, która chciała "wszystko sprzedać", przez Polskę "przetoczyły się niebotyczne afery".

  #mirkoreklama #finanse #energetyka #ekonomia #4konserwy #polityka