Wpis z mikrobloga

Moje rodzinne miasteczko ma niespełna 7 tys. mieszkańców. Od kiedy pojawił się Orlen, nie ma problemu z zakupem alkoholu w nocy, ale wiadomo jakie tam mają ceny. Jakieś 3-4 lata temu otworzyli nocną "Planetę" przy głównym skrzyżowaniu i nie wiem, czy 2 lata funkcjonowała. Po niej przyszedł jakiś inny, trochę dalej od centrum, nigdy w nim nawet nie byłem, ostatnio jednak widziałem, że istnieje do dziś.
Ale przechodząc do rzeczy: od wprowadzenia programu 5oo+ otworzono 2 nowe "nocne" i dziś już można kupić #alkohol w 3 sklepach i na 3 stacjach benzynowych. Chyba nigdy nie byłem szczególnie #!$%@?, gdy w jednym z nich kupowałem, ale wiem, że nietrzeźwym sprzedają tam bezproblemowo. A płaca musi być jakaś żenująca, skoro od wielu miesięcy na drzwiach drugiego wisi kartka o zatrudnieniu.

#dobrazmiana #500plus #patologiazewsi #patologiazmiasta #przypadekniesadze #wizjanaprawypanstwa #spamtagami
Pobierz SzaniecAlfa - Moje rodzinne miasteczko ma niespełna 7 tys. mieszkańców. Od kiedy poja...
źródło: comment_OcOOZKswg5Z9AdBRhH908sEUQyVGubSZ.jpg
  • 5
@BajerOp: Ja rozpatruję trzeźwość pod kątem możliwości prowadzenia pojazdu mechanicznego. W Polsce mamy limit 0,2 prom. ale już w UK można mieć 0,79 i być "trzeźwym".
Po jednym łyku jesteś osobą "po spożyciu" (jaką można być pijąc lek zawierający etanol). Można też być w stanie wskazującym na spożycie (woń alkoholu z ust, dobry humor albo agresja), ale nietrzeźwość to już wg mnie takie objawy jak niepewny chód, a upojenie alkoholowe to