Wpis z mikrobloga

Mircy z #motoryzacja doradzałem tu setkom ludzi, przyszedł czas i na mnie. Nosi mnie by kupić auto do okazjonalnych wyjazdów na tor oraz do jeżdżenia po bułki do sklepu od czasu do czasu (certyfikat na jeżdżenie po bułki mam, a auto będzie trzecie/czwarte w domu).
Moje typy:
- BMW E36 coupe 2.5
- Audi S3 1.8T

Budżet hmmm... 10 - 15 000 na sam samochód + tyle ile trzeba na dopieszczenie z dachem w okolicach 25 - 30 000 PLN w perspektywie roku.

Macie może jakieś ciekawe propozycje czegoś co by się dobrze prowadziło i miało te 170 - 200 KM
  • 19
@ScaRRyMaN: Raczej planuję po prostu rekreacyjnie wyskoczyć na jakiś track day lub sobie wynająć tor do zabawy. Co do fur to właśnie niezbyt mi przychodzi do głowy coś lepszego w podobnych pieniądzach i mocy.
@valdo: ciężko będzie Ci kupić te auta w stanie pozwalającym na modyfikacje pod tor. Jak e36 to nie wiem, czy nie pokusiłbym się o trumnowóz. Mój znajomy w Kielcach jeździ na tor Accordem type-r, przeganiają go tylko Lancery evo i Imprezy. S3 bym odpuścił ogólnie.
Może e39?
@ScaRRyMaN: Ale ja nie chcę modyfikować auta pod tor, tylko kupić mocne auto cywilne, którym raz za czas będzie można ciut szybciej pojeździć.
Dlaczego S3 odpuścić? IMO turbina daje dobre możliwości.
@TypowyPolskiFaszysta: Straszna lipa z nimi, sensowne silniki to jedynie 2.6 i 2.8, które spięte z Quattro praktycznie nie występują w logicznych pieniądzach.
@valdo: w przypadku e36 i s3 trzeba się liczyć z powypadkową przeszłością (co może się zemścić przy "dopieszczaniu " i podczas jazdy na torze). Mx-5 uturbiarz bardzo łatwo, szybko i przyjemnie. Dostajesz lekki, mocny wóz, często dopieszczony przez fana marki.
@ScaRRyMaN: Jak się kupi w PL to trzeba się liczyć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mam teściów w Szwajcarii więc S3 kusi przez to, że akcyza mała, a silnik ma dobre możliwości.
@TypowyPolskiFaszysta: Audi 80 B4 cabrio bardzo mi się podoba. Silnik 2.8 to też fajna opcja, ale nie dość, że za zadbany w quattro musiałbym położyć jakieś 20 - 25 000 PLN to jeszcze w zamian otrzymałbym raptem 170 KM. W tym hajsie już mógłbym zerkać na S4 B5 lub A6 C5 4.2 i tam zabawa jest ciekawsza
@ScaRRyMaN: ano, zupełnie inna liga, przekonałem się o tym ostatnio w Kielcach przesiadając się z Imprezy STI do KTM'a X-Bow.
Choć co do imprezy to jeszcze nadejdzie ten dzień, że kupię sobie STI i opanuję tego narowistego #!$%@?.
@ScaRRyMaN ja nie trawię mitsubishi w ogóle, a co do imprezy to nigdy nie miałem z nią styczności wcześniej, aż do pierwszego razu na torze i to jeszcze w duecie z Maciejem Wisławskim na prawym fotelu. No i zakochałem się w tym aucie.