Wpis z mikrobloga

@qba3: na tylnym jest czysto a z przodu terkotanie jakby częstotliwości wyświetlanych klatek na sekundę. Próbowałem w biosie włączać spread spectum ale nie pomogło.
@koorekk: Ta buda to jakiś Termaltake, tanioszka. Kabelek który idzie od karty do wyjść na froncie jest dość długi i przechodzi po przekątnej prawie przez całą obudowę. Płytka z wyjściami jest zabudowana w plastikowym elemencie więc nie powinno być przebić.
Zastanawiam się czy ferrytowy pierścień na tym kabelku coś może pomóc?
@lukr:
Zakłócenia mogą być ekranowane, ale to nie wyeliminuje źródła tylko zadziała doraźnie. Osobiście nie używałem nigdy odszumień, ale może warto spróbować tym bardziej, że taki pierścień kosztuje drobniaki. Spróbuj może jeszcze ten przewód od frontowego panelu puścić jakoś z tyłu płyty głównej.
@pazdzioch564:
Jedna sprawa to fakt, że panel przedni w z3 i z3+ to była kpina, która potrafiła odpaść po 3 miesiącach użytkowania (chyba 3 razy tam laminat i wtyczki poprawiałem)

Druga sprawa to to, że możliwość zmiany wyjść/wejść jest kwestią danego modelu układu dźwiękowego i nie musi być "tak jak u Ciebie" na zintegrowanym realteku. Może po prostu nie być takiej możliwości w sterownikach.
@koorekk: @pazdzioch564: @qba3: Rozbabrałem ustrojstwo i o dziwo okazało się że jest w miarę dobrej jakości tzn kabel jest ekranowany i płytka jest dobrze polutowana. Kabelek miał zdublowana wtyczkę: HD Audio i do tego dosztukowana AC'97. Wyciąłem niepotrzebną AC'97 i nałożyłem ferrytowy pierścień na początku kabelka. Niestety kabel nie jest tak długi żeby puścić z tyłu obudowy ale poprowadziłem jak się dało najbardziej z dala od karty graficznej.
Efekt