•  

  Dzień dobry
  Poszedłem zrobić badania do lekarza medycyny pracy który stwierdził brak widzenia obuocznego
  Mam przypadek ze miałem te badanie przeprowadzane w mocno zaciemnionym pomieszczeniu i nic nie widziałem ,a gdy lekarz włączył lampkę na wysięgniku zza pleców to widziałem tylko odblask tej lampki.
  Czy może to być przyczyną oblania testu?

  Z góry dziękuje za odpowiedź

  źródło: TNO.jpg

  +: Cronox, 77LatBedeNiedojrzaly

Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • odpowiedzi (25)

 • avatar

  Tradycyjnie jak co roku z okazji pierwszego większego zbioru #chilizgobim organizuję małe #rozdajo
  Rozlosowany zostanie 1 zestaw "degustacyjny" chili, składający się z około 35-40 papryczek każda innej odmiany. W zestawie będzie zawarta pełna skala ostrości: od tych najłagodniejszych po superhoty.

  Z racji tego, że to mój pierwszy zbiór w tym sezonie to charakter zestawu jest nieco łagodniejszy (więcej odmian lekko i średnio ostrych niż superhotów, gdzie średnio to jest poziom około Habanero) niż zestawy, które będę robić za 2-3 tygodnie z przewagą superhotów.

  Kilka słów o zbiorze: niestety przez chorobę swoją i rodziny przez prawie miesiąc nie byłem na działce, więc zabrakło kilku zabiegów pielęgnacyjnych tj. przycięcia roślin oraz co najmniej dwóch zasileń nawozem. Z tego względu papryczki dojrzewają z opóźnieniem, a same rośliny mają widoczne oznaki niedoborów składników mineralnych. Co więcej w ostatnich dwóch tygodniach pogoda niezbyt dopisywała.

  Mimo tego po przyjeździe na działkę okazało się, że jest sporo dojrzałych papryczek. Było ich na tyle dużo, że od razu wiedziałem, że mimo pomocy brata i dziewczyny, nie będę w stanie ich wszystkich zebrać. Ostatecznie ograniczyłem się do odmian, które pozwolą mi złożyć fajne zestawy. Sumarycznie zerwałem owoce ponad 85 różnych odmian chili. Akurat, żeby zmieściło się na dużym stole :D

  W komentarzach kilka fotek ze zbioru.

  Dzisiaj też jeszcze będę miał z tymi papryczkami masę roboty: trzeba je przejrzeć i przebrać te uszkodzone/przejrzałe, wybrać i odłożyć papryczki na przerobienie na sosy, wybrać papryczki do wyjęcia nasion i je wyjąć oraz na koniec popakować resztę.

  Rozdajo będzie losowane za pomocą #mirkolos wśród plusujących ten post przez pierwsze 48 godzin od jego publikacji. Wysyłka na mój koszt paczkomatem.

  ---
  https://www.instagram.com/chili_z_gobim/
  https://www.facebook.com/Chili-z-Gobim-102848334580501
  ---

  #chili #chilihead #papryka #papryczki #hobby #zainteresowania #hobby #zbior #zniwa #ostrezarcie #ostresosy #rosliny #ogrod #ogrodnictwo #zadarmo #domowyogrod #domowauprawa #uprawiajzwykopem #sadzonki #warzywa #uprawa #losowanie
  pokaż całość

  odpowiedzi (53)

 • avatar

  Kiedy widzisz kolejne autokary z poborowymi odjeżdżającymi na "ćwiczenia"
  #ukraina #rosja #wojna #russiahateclub

  odpowiedzi (10)