•  

  #gospodarka #ekonomia #zus #emerytura #pieniadze

  Czyli: jak zapierdolić komuś pieniądze w świetle prawa i nie dać nic w zamian! Jeśli zlikwidują składki, które wejdą do nowego super-podatku, to nagle takich osób będzie milion lub więcej (działalność gospodarcza, artyści, itp.). Przecież taka ustawa prosto do trybunału konstytucyjnego, a jak nic nie da to do Strasburga.

  "ZUS rekomenduje też rządowi, by sięgnął do kieszeni najbogatszych Polaków (czyli z pensją miesięczną powyżej 10 tys. zł brutto). Jest ich ok. 330 tys. Przestają oni odprowadzać składki emerytalne po przekroczeniu w danym roku zarobków w wysokości 30 średnich pensji (ok. 120 tys. zł). Takie rozwiązanie zabezpiecza przed wypłacaniem zbyt wysokich emerytur.

  Teraz bogaci mieliby płacić składki cały rok. Ale po przekroczeniu kwoty 30 średnich pensji zamiast kolejnych składek płaciliby wyższy podatek. Rząd dostałby więcej pieniędzy, a jednocześnie nie musiałby płacić im w przyszłości wyższych emerytur."

  +: Zashi, S........f +4 innych
  •  

   @dzieju41: to są wszyscy etatowcy z taką pensją, od takich kwot to DG zwykle lub umowy b2b (bardziej się opłaca i prawo lepiej sprzyja obu stronom), artyści, itp. Będzie grubo ponad milion osób, którym ktoś podpierdoli pieniądze, bo stwierdził, że może.

  •  

   @priseffects: przeciez wiadomo jaki bedzie efekt. Wszyscy, którzy mają własne działalności wyjadą z nimi do innego kraju. Teraz przy wysokich zarobkach własna działalność 1 osobowa, działa bardzo fajnie, bo mamy mega niski podatek dochodowy 19%. Gdybym mógł, sam bym firmę założył teraz w PL, bo jako kontraktorowi w Holandii zabierają mi ok. 37% z dochodu brutto. Pewnie PiSiorki, chcą to popsuć i własnie dojechać tych, co robią dobrą kasę na własnym b2b.

   +: Zashi
  •  

   @priseffects: Przy milionie osób zarabijących powyżej 10k to średnie byłyby dużo wyższe, 330k to akurat moim zdaniem, co do teog miliona to wątpię

  •  

   @priseffects: ale przecież Trybunał Konstytucyjny to spiskowcy i zdrajcy, których wyroków się nie publikuje.

  •  

   @invtraveler: średnia liczy się tylko od pracowników etatowych... żadne statystyki nie obejmują DG i firm poniżej 9 pracowników

  •  

   @000loki: problem, że nie bardzo jest gdzie wyjeżdżać, o ile osoby z działalnością wirtualną (online) sobie poradzą, cała reszta musiałaby emigrować na stałe ;) gdzie teraz? UK się zamyka, Niemcy to kalifat, Norwegia drożyzna, a cała reszta w kryzysie większym niż Polska ;)

  •  

   @priseffects: a jak wygląda kwestia prowadzenia działalności własnej, poza granicami kraju? Co do reszty czy jest w kryzysie większym niż Polska? Nie wiem, obecnie mieszkam w Holandii i nie widzę, ani nie odczuwam żadnego kryzysu. Wręcz odwrotnie. Ludzie mają masę kasy i żyją sobie na luzie, z dość sporymi majątkami.

  •  

   @000loki: w europie dojdzie do wojen domowych i to całkiem niedługo, przez muzułmanów głównie ;)
   DG po za granicami kraju?
   1) zakładasz spółkę, działasz online, nikt o niczym nie wie
   2) zakładasz spółkę, wypłacasz dywidendę i płacisz 19% w Polsce (PiS się do tego dobierze wprowadzając super-podatek)
   3) prowadzisz działalność normalnie, ale musisz udowodnić, że przebywasz tam 186 dni w roku i tam jest centrum Twoich interesów życiowych (rodzina, praca, rachunki, zamieszkanie, etc.)
   4) wszystko inne, zostajesz karnie opodatkowany w Polsce ;)

  •  

   @000loki: w europie dojdzie do wojen domowych i to całkiem niedługo, przez muzułmanów głównie ;)

   @priseffects: yyy... nie wiem. Ja nie widzę, żeby muzułmanie byli AŻ takim problemem, żeby przez nich dochodziło do wojen domowych. Jest kilka miejsc zapalnych, ale żeby to objęło całą Europe - nie sądzę ;)

  •  

   @000loki: to wyjedź z Holandii do Francji, Niemiec lub Belgii i zapuść się do strefy no go ;)

  •  

   @priseffects: no to mówię, jest pare miejsc, które mogą być zapalne, ale to jednak jest tylko parę miejsc. Ile tych ludzi tam jest? We Francji z tego co wiem odsetek muzułmanów to jakieś 8% i to jest najwięcej w Europie. Myślisz, że te 8% doprowadzi do wojen domowych w całej europie?

   Francja 8
   Beliga, Niemcy 6 (dane z 2015, teraz może być ociupinkę więcej).
   UK 5.

   Edit: ja się dużo bardziej obawiam pierdolnięcia ekonomicznego w UE. To może doprowadzić do chaosu w całej Unii.

  •  

   @000loki: niekoniecznie, ale te kilka procent wśród kilku procent muzułmanów (ekstremiści), doprowadziło do odrodzenia się ruchów nacjonalistycznych w Europie - Francja - Mari Le Pen wygra wybory, na Węgrzech Orban, u nas PiS, w UK UKIP, w Czechach też prawica... wszędzie do głosu dochodzą partie nacjonalistyczne. Nawet do USA doszło, jeśli Trump ma taki wynik w sondażach. W Hiszpanii nie wiadomo, ale chyba ultrakomuniści. Jeśli będą się wysadzać, to w końcu nastąpi reakcja społeczeństwa. Niech się modlą do Allaha by nie skończyło się holocaustem 2.0, obudzili hydrę lat 1800-1945, kiedy to celem ataku stali się Żydzi. Oni się nie wysadzali, nawet uczciwie pracowali ;)
   Niech szturchają uśpioną cywilizację europejską, to jak kopanie niedźwiedzia. W końcu musi nastąpić reakcja.

  •  

   @priseffects: no wszystko zmierza w tę stronę, żeby ludzie się pozbyli problemu sami, a politycy mieli czyste ręce. Jednak ja tu nie widzę potencjału na jakąś wielką wojnę domową. Skończy się na pogromie niewinnych ludzi, a fajfusy będą udawać, że nie wiedzą skąd ta reakcja.

   Dlatego też IMO należy się z 3 razy zastanowić kiedy prowadzi się nagonkę internetową na muslimów, bo to nie prowadzi do niczego dobrego, a dokłada kolejną cegiełkę.

  •  

   @000loki: i niestety w pogromach mogą też ucierpieć Polacy, zobacz co się dzieje w UK, nie ma tygodnia, w którym nie piszą o jakimś brutalnym ataku na Polaków ;)