Wpis z mikrobloga

@adios: To prawda, też mi to doskwiera. Ale da się żyć. Miałem tableta z windowsem, miałem z androidem, ale jak dotąd iPad przebija to wszystko. iOS choć ograniczony, to bardzo fajny system i w miarę komfortowo się na nim pracuje.

@byKamel: #bojowkaandroid? ( ͡° ͜ʖ ͡°) A biurko #!$%@?, za małe jak dla mnie. Ale niedługo przeprowadzka, to może coś się zmieni na lepsze.

@
@verex: mam wd my clouda i polecam, ale trzeba wyłączyć kilka śmieci żeby to fajnie chodziło. Bez obsługowe, kopie lecą cały czas w tle z macbooka. Tylko lepiej łączyć się z tym przez ftp a nie bonjour. Prze bonjour pobieram wolniej zdjecia z myclouda który jest w lanie niż z internetu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@monde: to akurat jest iPad Pro 9.7 i nie narzekam ani trochę, jeszcze mi sie nie zdarzyło zeby mu mocy zabrakło - a robię w cadzie, lightroom itp. Chociaż kupiłem go głównie do robienia notatek i oglądania seriali to do pracy spisuje sie fantastycznie
@Naxster: Z biurka i folderu dokumenty. I działa super, bo projekty z cada mam upakowane w folderach na biurku, w dokumentach mam jakieś pierdoły do roboty i na studia = wszystko mam pod ręką na magicznym płatku oraz na iPhonie o każdej porze dnia i nocy. Do tego dropbox czy google drive do pozostałych plików, netflix do seriali, spotify do muzyki i mam ultra-mobilny komputer. Jedyne czego mi na iPadzie brakuje
@Naxster: Też nie mam [jeszcze] sieciowego. Mam dysk zewnętrzny i podpinam jak potrzebuję coś większego zrzucić. Ale do codziennej pracy starczają mi chmury, w tym właśnie iCloud. Polecam :)
@kocham_jeze: robienie notatek na iPadzie to ciekawy temat. Po pierwsze dlatego, ze sam iPad udostępnia jedynie możliwość robienia notatek, a nie jest narzędziem natywnie do tego przeznaczonym (jak zeszyt). Systemowa aplikacja notatek to dno jeśli myślimy o większych notatkach niż lista zakupów i inne tymczasowe rzeczy. Z darmowych to jeszcze Word ewentualnie, ale z pencilem działa jako tako - niby lepiej niż w notatkach, ale word jakoś dziwnie poprawia po pencilu
@verex: Dzięki za wyczerpującą odpowiedz! W sumie zle sformułowałem pytanie. Chodziło mi o to, czy prowadzenie notatek na iPadzie jest zauważalnie wygodniejsze od tradycyjnych zeszytów. Ale w sumie na to tez zawarłeś odpowiedz w swoim komentarzu.

Mam jeszcze pytanie odnośnie notability - są szybkiego zrobienia i zaimportowania zdjęć do notatek, wklejania i przesuwania/formatowania tekstu ,jakies szybkie wklejanie kształtów i ew. opcja zamieniania tekstu pisanego na cyfrowy (?) w realnym czasie? I