•  

  Garść newsów z #geopolityka , #historia i #gospodarka

  Budżet wojskowy Rosji ma wzrosnąć o 10 mld USD
  Wydatki Rosji na cele wojskowe mają wzrosnąć o 679 mld rubli (10 mld USD), podczas gdy nakłady budżetowe na świadczenia socjalne spadają o 375 mld rubli (6 mld USD) – poinformował portal Gazeta.ru. Powołuje się on na źródło rządowe.

  Śmierć "Inki' i "Zagończyka": "Dobił ich strzałami w głowę"
  Egzekucja nie udała się. Skazani przeżyli rozstrzelanie. Zadrżały ręce dziesięciu młodym żołnierzom KBW, wyznaczonych do wykonania wyroku. Czy to widok stojącej przed nimi i patrzącej im prosto w oczy nastoletniej dziewczyny sprawił, że spudłowali z kilku metrów?

  Wojska USA w Polsce. Przybycie brygady pancernej niepewne
  Brygada pancerna USA, która została wyznaczona do rozmieszczenia w Polsce może nie dotrzeć na miejsce zgodnie z planem - ostrzegają amerykańscy wojskowi. Przyczyną możliwego opóźnienia stać się mogą problemy z ustaleniem budżetu Pentagonu na kolejny rok.

  Strażnicy interesów korporacji
  Wszczęty przez Komisję Europejską proces przeciwko polskiemu podatkowi handlowemu to kolejny dowód na to, że Bruksela od lat wspiera zagraniczne, silne podmioty kosztem słabszych. Po ogłoszeniu decyzji Brukseli minister finansów Paweł Szałamacha nie krył irytacji. Wyraził się, że taki obrót spraw stanowi „zwycięstwo lobbystów dużego biznesu”

  Funt najsłabszy od 1985 r.
  Kurs brytyjskiego funta spadł do najniższego poziomu od trzech dekad. Wartość funta spadła wobec wszystkich 16 największych walut na świecie. "Mamy rynek, który musi zmierzyć się z rzeczywistością, rozpoczyna się Brexit i stoimy w obliczu tzw.„twardego’ Brexitu "

  Kampania przeciwko wróblom i plaga głodu. Decyzja która kosztowała życie miliony
  Decyzja Mao Zedonga, by w 1958 roku rozpocząć masową eksterminację wróbli przyczyniła się do jednej z największych katastrof ekologicznych w historii. Wszystko zaczęło się od tego, że zdaniem chińskiego przywódcy, ptaki jadły zbyt wiele ziarna, co miało skutkować spowolnionym rozwojem gospodarczym

  Earl Weiss - gangster polskiego pochodzenia, który polował na Ala Capone
  Głównym rywalem Ala Capone był Earl Weiss,który urodził się na terytorium obecnej Polski jako Henryk Wojciechowski. Weiss kierował gangiem North Side zajmującym się nielegalnym handlem alkoholem w czasach prohibicji. Media podawały, że Weiss nigdy nie ruszał się bez dwóch rzeczy: pistoletu i różańca, po to, by "udzielić wrogowi ostatniego namaszczenia"

  Początki Państwa Polskiego: Okrutnie pobożni Piastowie
  Początkowe Państwa Polskiego - panowanie Mieszka I. O wiele ciekawsze teorie dotyczą piastowskich poprzedników naszego pierwszego historycznego władcy. Nasz pierwszy kronikarz Gall Anonim, jako założyciela dynastii wskazuje Piasta Rataja, który nastał w Gnieźnie po księciu Popielu.

  #4konserwy #mirkoreklama #waluty

Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Network Engineer - Katowice
  Wymogiem jest min. 2 lata doświadczenia z routerami, switchami. Mile widziane certyfikaty w tym obszarze oraz doświadczenie z Cisco.
  Umowa o pracę bezpośrednio z pracodawcą, stawka do uzgodnienia na spotkaniu (można podać swoje oczekiwania), są otwarci na propozycje.
  Firma ma wiele benefitów, nie ma nocek ani dyżurów.
  Chętnych zapraszam na priv.

  #katowice #pracait #damprace
  pokaż całość

  odpowiedzi (68)

 • avatar

  Byłoby zainteresowanie #ama z moim ojcem, który brał czynny udział w rozpracowaniu i doprowadzeniu przed sąd ludzi z gangu mokotowskiego i Wołomina. Ostatnio sporo o tym rozmawiamy, wzięło go na wspominki i w sumie dużo historii nie ujrzało po dziś dzień światła publicznego.

  #policja #historia #warszawa

  odpowiedzi (89)

 • avatar

  DevMirki i DevMirabelki!
  Wykop obserwuje już od dobrych 5 lat. Postanowiłem założyć konto i tak sobie myśle:

  Siedze w IT 9-10 lat. Trochę startupow i korporacji za sobą. Mnóstwo projektów małych i bardzo dużych.

  Co myślicie o serii, w której uczyłbym „biznesu” junior/mid developerow? Z biegiem lat doświadczenia zauważyłem, ze mnóstwo programistów ma ogromne problemy z tym, jak dziala biznes, jak wkładać swoją wartość w przesiębiorstwo nie pisząc bezmyślnie kodu, jak zdobywać podwyżki, negocjować, zrozumieć rynek, by nie zostać z latka klepacza kodu.

  Czy kogoś by to interesowało? Jako pierwszy temat widzę: płatności online.

  #programowanie #webdev
  pokaż całość

  odpowiedzi (67)