Wpis z mikrobloga

@vuvkid: na początku kup jakiś zestaw surowcow z przepisem. Obejrzyj filmiki na YT. Każde piwo ma inne warunki i inaczej się robi. A co do kanalu jak jest niedobre. Nawet zakazone jeśli Ci smakuje warto wypić bo raczej zdrowie nie ucierpi.
@Lrrr krótki czas leżenia to 2 dni czy dwa miesiące? :D właśnie wszędzie piszą krótko długo a ja ni cholerki nie wiem o co kaman. Zresztą moje piwo wydaje się być nasycone, wczoraj podczas mierzenia BLG czułem szczypanie na języku. Dzisiaj sprawdzę przy zlewaniu czy to nie fenole.
Zresztą moje piwo wydaje się być nasycone, wczoraj podczas mierzenia BLG czułem szczypanie na języku


@vuvkid: Trochę CO2 napewno ma bo przecież fermentowało.

APA powinno się leżakować krótko, bo aromaty chmielowe szybko uciekają, krótko czyli sprawdź w weekend czy już Ci nagazowanie pasuje, jak tak to pij, bo potem poprawy raczej nie będzie w smaku (a jak będzie to nie wielka, kosztem osłabienia chmielu). Refermentację to przeprowadź w temperaturze pokojowej 2-3
@Goglez: a właśnie tak myślałem, czy na leżenie na balkon nie wyrzucić tylko nie wiem czy nocą nie jest nie za chłodno... Niestety mam ograniczone możliwości :/
@vuvkid: Ja już bym wolał chyba w domu trzymać, choć nie jestem pewny jak już gotowe piwo reaguje na zmiany temperatur (na pewno ukryj przed słońcem), więc tu może się mylę. Jeśli będziesz wystawiać na balkon to dopiero po pewności że już się nagazowało (czyli przynajmniej 2 butelki są dobre), bo jak to zrobisz za wcześnie to możesz zabić drożdże, a wtedy już nagazowania w żaden sposób nie uratujesz.