•  

Oto jak PiS dokopał polskim bankom... mimo podatku, w pierwszej połowie roku, zyski znacznie wyższe, niż przed PiSem.
    #ekonomia #gielda #neuropa #4konserwy #polityka #bekazlewactwa

źródło: tabela_banki.png

+: f.........k, Tajch +4 innych
    •  

Komentarz usunięty przez moderatora

•  

@badtek: skoro zyski banków są większe, ja mam wyższe opłaty za prowadzenie konta to znaczy, że znowu dudeł i pis wyruchali Polaków?

•  

@kopytkujacy_bombelek: podatek bankowy naliczany jest od początku lutego 2016. Te 5 banków to jest pewnie z 75% polskiego sektora bankowego. Jak chcesz to możesz policzyć dla reszty - ja nie widze sensu.

•  

@badtek: nie wiem czy to już po podatku ten zysk jest podany w tabelce, ale bierzesz pod uwagę wzrost marż kredytów, opłat związanych z kredytem oraz prowadzeniem rachunków? często właśnie to nie tylko jest w takiej wysokości, żeby złagodzić podatek, ale także mieć dodatkowo wyższy zysk, którego maksymalizacja jest założeniem na każdy kolejny rok. Podatek to głównie obciążenie konsumenta, nie korporacji, do tego jeszcze można pewnie dodać cięcia kosztów np. premie dla pracowników, brak zwiększenia stawek godzinowych itd.

•  

@baletny: zyski banków za PO -> BARDZO DOBRZE, MUSI BYĆ PŁYNNOŚĆ
      zyski banków za PiS -> DUDEŁ WYRUCHAŁ, WYSOKIE OPŁATY

matko bosko, mamy fatalny rząd, Macierewicz z Ziobrą za rączkę prowadzą cały kraj przed wszystkie możliwe trybunały, Kaczyński chce zmuszać do rodzenia dzieci bez mózgu, płuc i nerek, żeby je ochrzcić, a antyPiS dalej pisze głupoty :|

•  

@badtek:

1. Fajne zestawienie tylko może być nieprawdziwę ze względu na strukturę wyników sektora
      2. według KNF w 1h'16 wyniki finansowe sektora wzrosły o 421 mln PLN r/r
      3. Jednocześnie banki rozliczyły w 1H'16 transakcje sprzedaży VISA która widnieje w pozostałych pozycjach. KNF określa dochody z tego tytułu na prawie 2,5 mld PLN

http://www.parkiet.com/artykul/1457192.html?print=tak

Wynik na pozostałej działalności bankowej uległ silnemu zwiększeniu(o 2 113mln zł; 50,7%)głównie na skutek
      rozliczenia sprzedaży udziałów w VISA Europe Limited(w rezultacie tej transakcji banki odnotowały dodatkowy dochód w łącznej wysokości 2 465 mln zł).

4. Jednocześnie suma przychodów działalności odsetkowej oraz opłat i prowizji wzrosła r/r o ok. 1,1 mld PLN, a koszt podatku bankowego pomimo tego że był wdrożony w lutym a nie styczniu to prawie 1,5 mld PLN

5. Gdybyśmy nawet założyli inne koszty const (nieco ponad 300 mln PLN) to wyzerowanie one-off'a (2,5 mln PLN) przy wzroście podstawowych przychodów o 1 mld PLN i koszcie podatku na poziomie 1,5 mld implikowałyby spadek wyników a nie wzrost.

5. wszystkie dane znajdziesz tutaj:
      http://www.knf.gov.pl/Images/RAPORT_O_SYTUACJI_BANKOW_2016_06_tcm75-48308.pdf

Pozwolę sobie zawołać plusujących

@tajch @zuben @farmerjanek @dugii @baletny oraz @MichalStopka_pl który jak widziałem również się wypowiedział

źródło: banki.png

•  

Wynik na pozostałej działalności bankowej uległ silnemu zwiększeniu(o 2 113mln zł; 50,7%)

@Xianist: ok, dzięki, to wiele wyjaśnia. Masz u mnie plusa, jeszcze jeden i znikniesz z mojej czarnolisty. Ja te wyniki liczyłem kwartalnie i nie było tam widać wyraźnich różnic dla II kwartału:
      Zysk netto grupy PKO BP w pierwszym kwartale 2016 roku spadł do 638,6 mln zł z 647,2 mln zł rok wcześniej
      Zysk netto grupy PKO BP w drugim kwartale 2016 roku wzrósł do 873,5 mln zł z 702,9 mln zł rok wcześniej

Zysk netto grupy Banku Pekao SA w pierwszym kwartale 2016 roku spadł do 573,4 mln zł z 624,4 mln zł rok wcześniej
      Zysk netto grupy Banku Pekao SA w drugim kwartale 2016 roku wzrósł do 690,5 mln zł z 619,2 mln zł rok wcześniej

Zysk netto grupy mBanku w pierwszym kwartale 2016 roku spadł do 307,8 mln zł z 450,9 mln zł rok wcześniej
      Zysk netto grupy mBanku w drugim kwartale 2016 roku wzrósł do 388,5 mln zł z 220 mln zł rok wcześniej

Zysk netto grupy BZ WBK w pierwszym kwartale 2016 roku spadł do 556,5 mln zł z 550* mln zł rok wcześniej
      Zysk netto grupy BZ WBK w drugim kwartale 2016 roku wzrósł do 723,5 mln zł z 556 mln zł rok wcześniej

Zysk netto grupy ING Banku Śląskiego w pierwszym kwartale 2016 roku wzrósł do 259,2 mln zł z 261 mln zł rok wcześniej
      Zysk netto grupy ING Banku Śląskiego w drugim kwartale 2016 roku wzrósł do 406,9 mln zł z 344,6 mln zł rok wcześniej
      Co do transakcji VISA:
      PKO BP:

Łączna wartość rozpoznana przez Bank, z tytułu rozliczenia wyżej wymienionej transakcji w rachunku zysków i strat (zysk przed opodatkowaniem) wyniosła 417 580 tysięcy PLN, w tym kwota rozliczona w innych całkowitych dochodach z tytułu wyceny akcji Visa Europe Limited wyniosła 336 713 tysięcy PLN
      podatek bankowy 369 mln zl

PeKaO:

W wyniku rozliczenia transakcji Bank rozpoznał w rachunku zysków i strat zysk przed opodatkowaniem w kwocie 263,7 mln zł.
      podatek bankowy 200 mln zl

edit: chyba jednak bylo widać różnice w II kw, natomiast zyski w I kw 2016 był nieznanicze niższe niż w I kw 2015.

+: f.........k
    •  

@badtek a co ja mam do tego? Przecież pisałem, że banki się wzbogaciły m.in. Przez wzrost opłat. Dzisiaj już nie mam oprocentowanego rachunku. Za każdą transakcję musze płacić, tak samo jak za prowadzenie konta... Nie wspomnę o karcie debetowej za którą zapłaciłem ok 40 zł

•  

@baletny: a no Twój komentarz powyżej był plusowany więc Cię zawołałem, bo niby moja teza była obalona, że zyski lepsze przez jednorazową transakcję ze sprzedaży udziałów w VISA.

•  

@Xianist: @MichalStopka_pl @baletny @smyl @zuben @Tajch
      @badtek: Zobacz jak poszły przychody z odsetek, prowizji, opłat. Zysk jest bo po podatku banowym poszła jedna wielka fala podwyżek prowizji, opłat, itd. Tak jak mówiłem wiele raz. Pan płaci, Pani płaci ( ͡° ʖ̯ ͡°) Dlatego jedyna droga do dobrobytu w Polsce (i zwięszenia przychodów budżetowych) to podwojenie wynagrodzeń przez podwojenie PKB: "Jak podwoić wynagrodzenia i rozwiązać wszystkie problemy Polski? Podwoić PKB! Kluczem… Twoje oszczędności i finanse osobiste!" http://www.michalstopka.pl/jak-podwoic-polskie-pkb-cz-1-kluczem-twoje-finanse-osobiste/

•  

@Xianist: @MichalStopka_pl @baletny @smyl @zuben @Tajch I zrobienie z Polski drugiego Londynu: @badtek: "Zróbmy z Polski drugi Londyn (!) Warsztat Analityka" http://www.michalstopka.pl/zrobmy-z-polski-drugi-londyn-warsztat-analityka/

Gorące dyskusje ostatnie 12h

Wojna, wirusy, moze w koncu byscie ten helikopter kurwa przyslali

#chiny #heheszki #himalaizm

odpowiedzi (53)

♡♡♡♡Robię to dla Was☆☆☆☆☆
    》》》290 baniek( ͡º ͜ʖ͡º)¿
    W tamtym roku już komuś pomogłem, ten rok zaczął się od uratowania komuś życia.

Sam siebie nazywam bohaterem, bo podobno tak się nas nazywa, gdy bez pieniądza pomagamy innym.
    Ale dzisiaj mam okazję stać się zwykłym człowiekiem ( takim co kasę rozdaje) dla większej ilości osób, więc
    Jak wygram to:

☆☆☆☆☆ Osób otrzyma do 4.000.000 zł na leczenie choroby ( tylko ciężkie przypadki)
    ☆☆☆☆ Osoby otrzymają po 100.000 zł
    ☆☆☆
    ☆☆

Te 5 osób otrzyma
    - miesiąc w sanatorium
    - 10 tysięcy kieszonkowego
    - 100 kg kaszy
    - 300kg cebuli

Pula na pomoc to 20.000.000.00 zł

Osoby, które chcą wziąć udział:
    - plus
    - komentarz ( np. X jest ok)

Osoby, które wygrają ale będą zdrowe, wskażą osobę chorą, a same otrzymają 50.000.00 zł.

♧■□ Każdy plusujący + komentarz otrzyma i tak...zobaczymy bo przeznacze 200.000 zł na drobne nagrody( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zapraszam do Marzenia razem ze mną ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#rozdajo #lotto #eurojackpot
    pokaż całość

odpowiedzi (60)

Na wszelki wypadek wylogowalem się z Aliexpress
    #heheszki #wirus #2019ncov #koronawirus #chiny

odpowiedzi (5)