Wpis z mikrobloga

@seeksoul: Jak oceniasz kierunek i ogólnie poziom nauczania? Przeglądam ostatnio oferty uczelni i się waham między mechatronem, elektroniką właśnie i elektrotechniką ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Querto: super kierunek ( ͡° ͜ʖ ͡°)

w sumie to nie wiem co powiedzieć, za wiele przydatnego w przyszłej pracy się nie nauczysz więc jeśli nie załapiesz się na jakiegoś projektanta zasilaczy czy coś no to... ;)

ale ogólnie studia ciekawe, sporo się można dowiedzieć, zrozumieć trochę świat, poszerzyć horyzonty
@seeksoul: To juz niestety nie te czasy, ze szanuje sie ram gdziekolwiek sie jest. Teraz najlepiej płacą developerom front/back end. Nie schodzi sie nisko w elektronikę czy podzespoły. A szkoda. Kiedyś robiono różne ciekawe rozwiązania (jak np. Funkcja odwróconego pierwiastka w quake)
@seeksoul: Tak sobie pół serio/pół prawdziwie wymyśliłem: na elektronice uczy się starych rzeczy z lat 60-70, a na informatyce starych rzeczy z 80-90 - zgadzasz się z tym? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Bo tak naprawdę w przyszłej pracy to i tak się pewnie mało przyda.

@beliver: Nie do końca. Na studiach z informatyki mialem np. Sieci komputerowe na bazie aktualnych kursów cisco. Mialem zarzadzanie ma serwer 2008 w 2009 roku. Mialem jave czy c++ który nauczyl mnie programowania obeiktowego. Ofc mialem tez asemblera ale juz np. Loglana cobola czy Pascala (przeboje lat 80) nie mialem.