•  

Porcja czarnowidztwa na dziś #geopolityka #wojna

Wszystkim zainteresowanym informacjami z zakresu gospodarki, geopolityki i historii polecam mój autorski tag #hahard. Postaram się wrzucać tylko ciekawe informacje, a znaleziska będę dobierał bardziej selektywnie niż dotychczas.

Trzecia wojna światowa coraz bardziej realna. Polska ma być w centrum wydarzeń
    Międzynarodowy konflikt na globalną skalę jest realny – twierdzą eksperci od wojskowości. I już dyskutują o incydentach, które doprowadzą do jego wybuchu. Inwazja zielonych ludzików na Łotwę, zatopienie brytyjskiego lotniskowca na Bałtyku albo zderzenie samolotów amerykańskiego i rosyjskiego – to tylko część z możliwych scenariuszy. Przewidują one również, że Polska znajdzie się w centrum tej światowej konfrontacji.
    Przez pierwsze 20 dni wojny każdy z mieszkańców St. Petersburga będzie mógł otrzymać 300 gram chleba dziennie – ogłosił w tym tygodniu mer tego miasta. Nieco wcześniej ministerstwo ds. nadzwyczajnych zorganizowało na terenie całej Rosji ćwiczenia obrony cywilnej, które miały sprawdzić stan przygotowań do zwalczania pożarów i innych „skutków katastrof wywołanych przez człowieka”. Zaangażowanych zostało ponad 200 tys. specjalistów, a zasięg ćwiczeń objął 40 mln ludzi (...)

Rakietowa wymiana ognia. Powrót "zapomnianego" konfliktu w Jemenie. Analiza
    Jemen to współcześnie jedno z najniebezpieczniejszych miejsc na świecie, w którym nakładają się na siebie problemy związane z konfliktem zbrojnym oraz funkcjonowaniem różnych organizacji terrorystycznych. Co więcej, w każdej chwili sytuacja w Jemenie może stać się katalizatorem nowych konfliktów

"Rosja i Chiny uderzą w tarczę antyrakietową"
    PEKIN Na wtorkowej konferencji wojskowej w stolicy Chin wysoki rangą przedstawiciel Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych FR lejtnant Wiktor Poznichir przyznał, że oba mocarstwa pracują nad militarną odpowiedzią na rozmieszczoną w Europie amerykańską tarczą antyrakietową.

Młodzież zbyt patriotyczna. Jaki los czekał nastoletnich bohaterów w stalinowskich więzieniach?
    Mieli całe życie przed sobą. W głowach ideały, hasła walki o lepsze jutro. Widzieli w dzieciństwie okrucieństwo wojny, na której zginęło wielu ich starszych kolegów. Im przypadł los może jeszcze gorszy. Najlepsze lata zabrała im ich własna ojczyzna.
    Mimo olbrzymich chęci nastoletni harcerze Szarych Szeregów nie mieli praktycznie żadnych szans, aby z bronią w ręku walczyć z Niemcami. Pistoletów było za mało, aby starczyło ich także dla „smarkaczy”. Młodszym pozostawało więc słuchać opowieści o bohaterstwie Zośki, Rudego czy Alka i… czekać na swój czas.

Bank of China celuje w polskie blue chipy
    Czwarty co do wielkości bank świata zdobywa w Polsce kolejne przyczółki. Chce finansować rozwój floty LOT-u i budowę elektrowni. "Jesteśmy zainteresowani finansowaniem 30 największych polskich firm, szczególnie z obszaru energetyki, która ma bardzo duże potrzeby kapitałowe (...)"

Komisja przemysłu PE stawia tamę węglowi
    Komisja przemysłu PE zaproponowała w czwartek poprawki do projektu reformy unijnego systemu pozwoleń na emisję CO2 – ETS, które praktycznie eliminują, z wartego miliardy złotych nowego funduszu na modernizację, inwestycje w projekty oparte na węglu.

#gospodarka #mirkoreklama #historia

+: Coolish, M..........a +6 innych

Gorące dyskusje ostatnie 12h

Jestem tolerancyjny, ale uważam, że PSBJ+ (programiści Perl, SQL, Bash, JS, i innych nieobiektowonormatywnych języków) nie powinni obnosić się z tym i epatować w miejscu pracy/uczelni. Nie obchodzi mnie co wyprawiają w swoich repozytoriach, ja im do edytora nie chcę zaglądać, ale powinni to zostawić dla siebie. Uważam, że nie powinni mieć dostępu do najmłodszych programistów, gdyż mogą im zepsuć edukację programistyczną już od podstawowego poziomu swoimi złymi praktykami. Czy widzieliście, żeby jakiś programista C/C++ obnosił się tym co robi ze swoimi pointerami? Czy programiści Javy chwalą się swoimi wyjątkami? Czy normalny programista pokazuje publicznie swoje sesje w debuggerze? NIE! Zresztą założę się, że sporo takich programistów PSBJ+ wcale nie są miłośnikami tych języków, po prostu są grubo opłacani przez zagraniczny kapitał, żeby wytworzyć modę na te obrzydliwości! Precz z "undefined"! Precz z niejawnymi rzutowaniami! Precz ze znaczącymi spacjami! Precz z zagnieżdżonymi zapytaniami!

KLASA I DZIEDZICZENIE – NORMALNE KODZENIE!

#pasta #heheszki #programowanie
    pokaż całość

odpowiedzi (38)

Mój tate potrafi dopierdolić naprawdę niesamowity posiłek.
    Dam taki uśredniony przepis, bo wariantów jest wiele.
    Tata bierze zupę - ale nie odgrzewa - to nie w jego stylu. Bierze tę zupę, wpierdala ją na patelnię i zaczyna smażyć. Dodaje do tego hurtowe ilości cebuli, czosnku, pieprzu, trochę mąki żeby zagęścić, a na wierzch koncentrat pomidorowy. Smaży to wszystko aż nie zacznie się dymić. Potem zdejmuje z ognia i daje na balkon, żeby wystudzić. Przynosi z powrotem, obficie podlewa majonezem i zaczyna jeść. Przy czym je prosto z patelni, skrobiąc po niej łyżką. Je tylko i gada do siebie półszeptem "Ło kurwa", a pot występuje mu na czoło.

Czasami tate proponuje mi te swoje pyszności, ale zawsze odmawiam. Nie muszę chyba mówić, jakie koszmarne pierdy ma potem? Smród taki, że tapeta schodzi ze ścian.
    #gotujzwykopem #heheszki #truestory #pasta
    pokaż całość

odpowiedzi (39)

Poszłam oddać krew, ale uciekłam bo zadawali za dużo pytań.
    Czyja to krew, skąd ją mam, dlaczego w wiadrze... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    #heheszki

odpowiedzi (22)