•  

  Tak apropo tego filmu z USA to powiem Wam historię zasłyszaną od znajomego strażaka.

  W pewnym dużym mieście w Polsce paliło się poddasze w kamienicy. Strażakom w czasie akcji zabrakło wody więc szybko potrzebowali się podpiąć do hydrantu. Niestety hydrant był zastawiony przez jakiegoś debila w Audi więc dowodzący akcją rozbił w nim szyby i wąż pociągnęli przez środek auta. Nie dość, że auto zostało zalane to Seba z Audi wezwał policję, która dała mu mandat za złe parkowanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  To się nazywa "Stan wyższej konieczności" i w naszych służbach ratowniczych bardzo dobrze to funkcjonuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  #takbylo #truestory #112 #strazpozarna #polska #ciekawostki

  źródło: youtube.com

  +: Gh0st, s....k +5 innych
  •  

   @geekmaster: ta historia jest jak yeti - wszyscy słyszeli, nikt nie widział. Działanie w stanie wyższej konieczności musi być zgodne z zasadą subsydiarności i proporcjonalności, a ocena takich okoliczności to duża odpowiedzialność po stronie dowódcy. W realnych warunkach działań trudno sobie wyobrazić sytuację uzasadniającą zdemolowanie auta w celu poprowadzenia linii gaśniczej. To skrajności. Odholowanie, przestawienie, zarysowanie - ok, wybijanie szyb w celu dojścia do hydrantu to trochę kosmos. I na szczęście nie słyszy się o takich przypadkach (udokumentowanych).

  •  

   @frrans: dom się pali. czekaj na lawete bo frajer nie umie parkować

  •  

   @geekmaster: mogli złapać auto w kilku chłopa i przenieść, taką akcje widziałem kiedyś.

  •  

   @frrans: wiesz - wartość kamienicy przekracza "ciutek" wartość jakiegoś gównosamochodu.

  •  

   @kamillus: ale takie zdemolowanie auta nie jest jedyną drogą do uratowania kamienicy. Istnieją alternatywne rozwiązania, nie licząc zupełnie skrajnych przypadków (o których przez 11 lat służby nigdy nie słyszałem).