•  

  Mirasy, działamy dalej!

  Wykopolka.pl
  Roadmapa | Changelogi | Issues

  Dzisiaj doszła paczka od @Siepa z książkami. Są w świetnym stanie, ciekawe tytuły więc już planujcie co dodacie na wishlisty w przyszłym tygodniu. :) Książki będą oczywiście oznaczone jako 'Oddane przez: Siepa' ale w moim posiadaniu i zajmę się wysyłką. Przypominam, że jeśli ktoś jest chętny oddać książki hurtem może odezwać się na pw.

  pokaż spoiler Nie dorzucił karteczki z usunkonto


  pokaż spoiler ( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■


  pokaż spoiler (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)


  Testy idą do przodu, przez weekend poklikało na Wykopółce 30 użytkowników, zdążyli zepsuć wishlisty, zepsuć układ strony i kilka innych rzeczy, które zdążyłem w tym czasie naprawić. Lecimy dalej, liczę że uda wam się popsuć coś jeszcze żeby nie zaskoczyło nas to po starcie.

  Na tą chwilę kolejne dwa pytania.

  1. Opcja wypożyczenia czasowego:
  Wyjaśnienie:

  pokaż spoiler Opcja wypożyczenia czasowego daje możliwość szybkiego odzyskania swojej książki. Ma to zastosowanie szczególnie w przypadku książek technicznych, do których często wracamy. Jeśli opcja ta jest zaznaczona, osoba dodająca książkę na Wykopółkę po dodaniu swojej pozycji na wishlistę pojawi się jako pierwsza w kolejce do otrzymania książki. Nadal będzie musiała poczekać aż aktualny posiadacz ukończy czytanie ale otrzyma możliwość zwrotu książki poza kolejką.


  Pojawił się pomysł, żeby opcja ta była domyślnie zaznaczona lub całkowicie usunięta, wtedy zawsze właściciel książki po dodaniu jej na listę życzeń trafiałby na 1 miejsce. Jeśli ktoś nie będzie chciał odzyskać książki to nie doda jej na wishlistę. Ale domyślnie każdy będzie mógł to zrobić, co wy na to?

  2. Formy wysyłki, myślę że koszty są dla was wciąż dość niejasne. Obawiacie się tego ile wyjdzie was wysyłanie książek ale w rzeczywistości każdy wypożyczający będzie na 0. Na jedną paczkę wysłaną przypadnie jedna odebrana, opłacona przez kogoś innego. Paczki pobraniowe są droższe więc i zabawa byłaby droższa a wracające książki utrudniałyby zarządzanie przekazami. Możemy jednak dodać opcje, "że posiadacz książki ma wypisane jakie metody dostawy udostępnia (np żyje na wsi, więc nie wyśle paczkomatem, ma paczkę pobraniową, lub list ekonomiczny). I tylko za niektóre formy dostawy pożyczający by płacił, np za list ekonomiczny, a za paczkomat z pobraniem zapłaciłby przez paczkomat." ( @hjkl komentarz ) Technicznie wszystko jest do zrobienia i zależy tylko i wyłącznie od waszej woli.

  Więc pytania rzucone i słucham Państwa. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  #wykopolka #ksiazki #czytajzwykopem #ksiazka #ebook

  źródło: ksiazki.jpg

  •  

   @kWeb24: no to ja popieram pomysł @hjkl z tymi wysyłkami ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Wiem, że pobrania kosztują średnio o jakieś 2 zł drożej, albo trzeba przelać pieniądze wysyłającego, ale obawiam się, że będzie mało chętnych do oddania swoich książek, jeśli jeszcze muszą do tego interesu dopłacić.

   +: kWeb24
  •  

   @hjkl: W zasadzie nie dopłacasz do interesu, ponieważ te pieniądze które wrzucisz w koszta wysyłki Twojej książki wrócą do Ciebie w momencie kiedy Ty dostaniesz wybraną przez siebie książkę z Wykopółki. Nic na tym nie tracisz. Wybierasz książkę i dostajesz ją za darmo i nie pokrywasz żadnych kosztów z tym związanych.

  •  

   @szyna55: No tak, i to zachęca do brania, a nie dawania.

  •  

   @hjkl: Ja boję się tego, że pobraniowe przesyłki będa leżeć gdzies na awizach lub notorycznie wracać do wysyłającego. Chcę też żeby mechanizmy weryfikujące były maksymalnie nieinwazyjne. Nawet podanie adresu jest opcjonalne. Możesz mieć maksymalnie 3 książki, więcej nie weźmiesz więc jeśli będziesz chciał czytać dalej będziesz musiał książkę oddać. W aktualnym modelu to jednorazowy wydatek, który się zwróci a znów bardziej zaawansowany panel i opcje konta odstraszą sporo osób. Zawsze jest ryzyko, tego nie obejdziemy. Kombinowałem tak dzisiaj, że można na początek dawać 1 slot zamiast 3 i zwiększać ich ilość jeśli system wysoko ocenia mirka. Do maksymalnie 3, 4 slot do uzyskania za np oddanie 10 nowych książek. Pamiętaj, że oddanie != dodanie. I też trudno być fair, fajnie gdyby wszyscy inwestowali w zabawę równe środku czyli dajmy te 30zł za 3 przesyłki i byli na czysto niż żeby jedni słali za pobraniem, inni słali z przedpłatą, jeszcze inni do paczkomatów. Ale po to jest pytanie w tym poście żeby to przedyskutować więc czekamy na szerszy feedback bo już o tym rozmawialiśmy w piątek. ;)

  •  

   @hjkl: Cała idea wykopółki opiera się na zaufaniu społeczności, dlatego celujemy w mirków. Wiele ludzi na mirko wymienia się już przeczytanymi książkami i to wszystko opiera się na dobrej woli bo przecież zawsze możesz zrobić wałek. Chamstwa z ludzi nie wyplenimy niestety (╯︵╰,). Nasza platforma to też dobrą alternatywa dla #rozdajo Książki zostają rozdawane a nigdy już nie wracają do obiegu by ktoś inny mógł dalej przeczytać daną pozycje, a tylko zalegają na półce.

Gorące dyskusje ostatnie 12h