Wpis z mikrobloga

#pustulkowelaptopy #szukamlaptopa

Mireczki.
Mój dotyczasowy sprzęt nawalił absolutnie i na gwałt szukam nowego... może zacznę od wymagań:
- pułap: ok. 4k +/- 400 cbn
- niebieski, 26 lat
- przeznaczenie: praca - dev (nie web:)) + od czasu do czasu gry + opcjonalnie CAD/CAM + grafa 3D
- bez OS (wirtualizacja)
- wymagana trwałość, mocna obudowa i pewne zawiasy (~3-4 lata)
- opcjonalna rozbudowa / wymiana części (proc lub grafika raczej wypadają więc chodzi o dobry dostęp do reszty)
- pojemna batera :)
- matowa matryca
- niska waga (w miarę możliwości oczywiście, jak dla tej klasy lapków...)
- fajnie jakby miał SSD ale chyba skłaniam sie do zakupu osobno i wymiany (od razu przy zakupie przez dostawce ofc :))
- najczęściej działa na biurku ale wieczorami w łóżku/na kolanach + raz na jakiś czas transport over 500 km (raczej auto)
- to raczej wół roboczy niż rekreacyjny gadżet
- GWARANCJA (czas, jakość, dostępność serwisu...)
- najlepiej odbiór osobisty Wrocław (czas...)

Bazując na tych wymaganiach na ringu pozostało mi niewielu zawodników w tym przedzial cenowym:
(jako konieczność uznałem procka i7 (wirtualizacja) oraz GTX960M - gry, oraz ze względu na cenę 15 cali, chociaż 17 też mile widziana:))

a więc oni:
*********
1. Lenovo Y700 - 4099 CBN
2. Acer VN7-592G -4 349,00 CBN - bo wciskają tego WIN10 na siłę
3. Lenovo Ideapad 700 - 3 589 CBN - GTX 950M
4. MSI GL62 - 4 079 CBN - SSD na pokładzie
*********
x. hyperbook wersja marzenia (poza budżetem)

Do pozycji 1-3 należy doliczyć koszt budżetowego SSD - 350 CBN.

I teraz... #kiciochpyta (dawno wypadłem z obiegu jeżeli chodzi o szczegóły hardware...) :

α. Który wybrać ? ( ͡° ͜ʖ ͡°) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A. Czytałem, że 950M można podkręcić łatwo do taktowania 960M, choć ma o połowę mniej RAM. Czy to bardzo będzie biło przy moim trybie użytkowania ?
B. Zastanawia mnie czy w przypadku wirtualizacji i 3D odczułbym wielką różnicę pracując np. na i5? Z grami wiem, że nie ma wielkiej lipy. Mam na myśli taki zestaw Y700 wraz z SSD - cenowo spora różnica - 3643 CBN na gotowo.
C. Jeżeli macie jeszcze jakieś ciekawe alternatywy to zachęcam do podzielenia się :)
D. Gdyby odrzucić gry, to czy biznesówki dobrze spisują się przy reszcie wymagań jakie postawiłem ? Jeżeli tak to jakie polecacie ? Mogą być używki....
  • 5
@mwtyczek: jestem dokładnie na takim samym etapie poszukiwań, więc można połączyć siły :) Y700 nie ma matowej matrycy, ale pewnie o tym wiesz. Dlaczego odrzuciłeś dell 7559? Ja po przeczytaniu pierdyliarda tematów skłaniałbym się chyba do niego, pomimo jego gamingowego wyglądu. Acera odrzuciłem, bo właśnie ciężko znaleźć w odpowiedniej cenie. Della masz z i5 za 3344 cebulionów, 700-15 jest moim zdaniem też warty uwagi (mimo tego, że inni piszą o słabym