Wpis z mikrobloga

@sorek: ta beemka przestała być fajna 3 wpisy temu..

ile jeszcze razy ja wstawisz pod #pokazauto?


@Jestem_Tutaj: Do 3 listopada się będę nią bawił więc pewno do ostatniego dnia będę dodawał zdjęcia w różnych warunkach ( ͡° ͜ʖ ͡°)

a jest jakiś zakaz wrzucania zdjęć swojego auta albo limit? Taguje moim tagiem więc wystarczy go dać na #czarnolisto
@Korem: Przecież to zależy od tylu zmiennych, że ciężko napisać. Możesz płacić rocznie 600 OC, a możesz 3 tysiące. Eksploatacyjnie jak każde inne "premium" z większym silnikiem (hamulce, osprzęt) plus dochodzą bolączki RWD i BMW: dyferencjał, lambdy, czujniki wała i wałka.

Ogólnie pomimo mitów to nie są kolosalne pieniądze, aczkolwiek na pewno więcej niż Clio 1.2 czy Fabia 1.4.
@Korem: gość który mi ją sprzedał mówił że płącił rocznie ubezpieczenia £400 - ale to Anglik który ma nieco pod 30 lat.

Normalnie jednak jeśli zaczynasz na 0 to przygotuj się (w zależności od wieku) na £1300-£2500 rocznie.

Ogólnie pomimo mitów to nie są kolosalne pieniądze


@swinkapl: no i jak wymienisz, to wiesz że auto przejedzie następne 250 tys. KM bez awarii tegoż podzespołu ( ͡° ͜ʖ ͡
no i jak wymienisz, to wiesz że auto przejedzie następne 250 tys. KM bez awarii tegoż podzespołu ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@sorek: To w sumie jak każdy inny. Jak dbasz tak masz. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
To w sumie jak każdy inny. Jak dbasz tak masz. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@swinkapl: nie do końca, francuskie auta lubią padać po 100k km. Co z tego że wymienisz cały podzespół jak padnie CI po paru dziesięciu tysiącach? Szczególnie że może to być coś drogiego np. skrzynia biegów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@sorek: Powielasz mity, jak inni o BMW. We francuzach padają pierdoły typu elektronika, no i zawias z tyłu, ale to w każdym z belką. Nie rób tego, co wkurza cię w innych. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@swinkapl: spoko, po prostu znam sporo osób które miały swoje wspaniałe francuzy (i nie tylko) i padające automaty i inne pierdy (typu własnie zawias z tyłu) to norma. Nie wspomnę już o całym zawieszeniu, bo to akurat tylko Polskei drogi tak wyniszczają te auta.

@Jestem_Tutaj: @ADHD500: jest dość spory powód dla którego francuskie auta w UK z tych samych roczników są dużo tańsze niż niemieckie/japońskie odpowiedniki. Ja nikogo do